סטיפס ל ?  


לאלף כלב לעשות צרכים בחוץ ולא בבית - איך אני יכולה לאלף את הכלב שלי לעשות את הצרכים מחוץ לבית, כי אני כן מוציאה אותו לטיולים אבל הוא לא עושה צרכים במשך הטיול אלא רק כשאנחנו חוזרים לבית?

אד‏  (19 באפריל 2008, 21:53)
השאלה היא שאלה למומחים. רק מומחים ובעלי מקצוע המבינים בתחום, מוסמכים לענות על שאלות כאלה.
תשובות הגולשים:
מיון לפי זמן  |  דירוג
הכלב מסתובב בבית חופשי ויצר לעצמו הרגל לעשות את צרכיו בבית. יהיה עלייך לתחום אותו במקום קטן שלא יאפשר לו להתרחק ממקום המרבץ האינטימי שלו. כלבים נקיים במרבץ האינטימי שלהם ומתרחקים לעשיית צרכים. לכן, כאשר תתחמי אותו במתחם קטן ותיצרי מצב שבו לא תהיה לו אפשרות להתרחק מהמרבץ האינטימי שלו ותדאגי להוציא אותו מתוך אותו המרבץ לטיולים של 15-20 דקות לעשיית צרכים, הוא ילמד לעשות בחוץ. איך לעשות זאת? אנחנו משתמשים בדרך כלל בכלוב טיסה לתיחום. מצורף מאמר המתאר במפורט כיצד להרגיל את כלבך לכלוב הטיסה וכיצד לעשות בו שימוש כדי ללמד את הכלב להתאפק. זהו תהליך של שבוע עד 10 ימים להרגלה לכלוב ועוד מספר שבועות להטמעת הרגלי הניקיון. בהמשך תוכלי להגדיל את מספר השעות שבהן הכלב ישהה בכלוב בין טיול פיפי אחד לשני. בכל פעם שהכלב יעשה צרכיו בחוץ אפשר יהיה להחזירו הביתה ולאפשר לו להסתובב בתוך הבית לפרקי זמן ידועים של התאפקות ואחר כך שוב לטיול או לכלוב הטיסה. בשום אופן לא להשתמש בכלוב כעונש.
יוסי סמואל מאלף כלבים (האתר שלי)
21 באפריל 2008, 08:17
3
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה

מומחה סטיפס: ד"ר שלי עינב ‏ (64)
אד שלום,

כלב, חתול, אדם (ולמעשה כולם), לא יתנו לאף אחד "לתפוס אותם עם המכנסיים למטה", רוב המקרים בהם נתקלתי המתארים מצב דומה לזה שאת תיארת עוסקים בכלב מפוחד. הכלב חש חשוף ופגיע כאשר הוא כורע לעשות את צרכיו ואם איננו חש בטחון שלא יותקף במקום בו אתם מטיילים אזי את צרכיו הוא יעשה במקום בו הוא מרגיש הכי בטוח, כלומר בבית (וגם זאת בלית ביררה שכן הכלב הוא חיה נקיה מטבעה ואין הוא רגיל לעשות את צרכיו במתחם בו חיה הלהקה).
הדרך להרגיל את כלבך לעשות את צרכיו בחוץ היא להובילו בתחילת כל טיול לפינה מבודדת יחסית (רצוי שתהיה תחומה בשני קירות) ושקטה, לתת לו לרחרח ולהתרגל, לעשות את צרכיו בשקט ובבטחה ואז להמשיך בטיול, אולי בפעמים הראשונות הכלב עדיין יפחד אך לכשיתרגל למקום יעשה בו את צרכיו.

בהצלחה,

ד"ר שלי עינב.
23 באפריל 2008, 15:22
2
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה