סטיפס ל ?  


תחושת נימול ברגליים - היום הרגשתי "נמלים" בכף הרגל הימנית, רק בימנית וזה עוד כשאני יושבת עם שתי הרגליים נוגעת ברצפה, לא בשילוב רגליים. זה הפסיק ואז חזר אחרי כשעתיים. ממה זה נגרם? זה רק היום ככה, וזה נורא מפריע לי כבר מעכשיו... מה ניתן לעשות? תודה (בת 17)

אנונימית‏  (2 ביולי 2013, 13:07)
השאלה היא שאלה למומחים. רק מומחים ובעלי מקצוע המבינים בתחום, מוסמכים לענות על שאלות כאלה.
תשובות הגולשים:
מיון לפי זמן  |  דירוג
מומחה סטיפס: שוקי וייס ‏ (1206)
לשמחת כולנו רגלינו מחוברות לגוף, ואינן מתפקדות כיישויות עצמאיות.

לכך משמעויות נוספות, כמו הנימלול שאת מדברת עליו.
כמי שמתאמן קרוב לשמונה שנים באמנויות תנועה סיניות, אני מודע גם לסיבות השליליות וגם לחיוביות המחוללות חלק מתופעות הנימלול בגפיים.

נימלול יכול לנבוע ממערכות אחרות בגוף ולהתבטא בידיים או ברגליים.
כך למשל, אם יש תזוזה ולו קלה ביותר של חוליה בעמוד השדרה, אזי אברים הקשורים לאותה חוליה, דרך העצבים המועברים דרך החוליה, יושפעו מכך.

אבל יש תופעות נוירולוגיות שיכולות גם הן לגרום לתחושת נימלול.
אחרי תאונה קלה יכולות לזוז חוליות ואז מתקבלים שינויים בבריאות שקשה לקשרם לתזוזות קלות כאלו, ולעיתים אף לתזוזות משמעותיות יותר.

מומלץ לפנות לאורטופד, או טוב מזה לאוסטיאופט או כירופרקטור (שתי מקצועות רפואה משלימה המתקנים בעיות בשלד ובגידים), כדי לברר ולתקן את הנימלול.

אגב, נימלול יכול להתקבל בנסיבות חיוביות ביותר, מתרגול אנרגטי הקרוי צ'י קונג או אפילו מטאי צ'י (אמנויות תנועה ולחימה מזרחיות). אז הנימלול נובע מצבירת אנרגיה רבה בקצוות הידיים.

בכל מקרה פניה לאחת הסמכויות המקצועיות שמניתי יכולה לנטרל תהליך לא רצוי שהחל בשל, או לשלול תהליך כזה ולקבל הפניה לגורם אחר שיכול לטפל בכך.

בהצלחה ובבריאות
שוקי וייס
יועץ משפחתי
2 ביולי 2013, 15:58
לתשובה זו הוענק פרח משואל השאלה
2
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה