סטיפס ל ?  


איזו קופת חולים היא הכי טובה? (לאומית, כללית, מכבי, מאוחדת).

אנונימי‏  (12 בינואר 2012, 22:28)
תשובות הגולשים:
מיון לפי זמן  |  דירוג
במדינת ישראל פועלות ארבע קופות חולים: שירותי בריאות כללית, מכבי שירותי בריאות, קופ"ח מאוחדת וקופת חולים לאומית. המדובר בארגונים רפואיים, הפועלים ללא כוונת רווח ומטרתם לספק שירותי רפואה לעמיתים.

חוק ביטוח בריאות בישראל קובע כי כל אזרח במדינה זכאי לקבל שירותי רפואה, מאחת הקופות אליה הוא בחר להצטרף.

בסיסו של סל השירותים אותן מעניקה כל קופה לעמיתים שלה, נקבע במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי וכולל: שירותים רפואיים, תרופות וטיפולים. אלה אמורים להנתן לכל עמית של הקופה בחינם ו/או בעבור תשלום סמלי.

כל אזרח בישראל משלם מס בריאות בהתאם לחוק. הכספים נגבים על ידי המוסד לביטוח לאומי ובהמשך מועברים אל קופות החולים, בהתאם לגודלן ולמסר העמיתים החברים בכל קופה. נכון לשנת 2007, שירותי בריאות כללית היא הקופה הגדולה בישראל. מכבי, מאוחדת ולאומית נמצאות מאחוריה, בסדר יורד.

שירותי הבריאות הניתנים למבוטחי קופות החולים, על פי חוק ביטוח בריאות, הם מקיפים ומגוונים. אולם, קיימת קשת רחבה לא פחות, של מצבים שביטוחי הבריאות מטעם קופות החולים אינם מכסים, או מכסים חלקית.
לקבלת הצעות ביטוח בריאות משתלמות, שמתאימות לכם בדיוק
לחצו כאן: ביטוח בריאות

כל קופת חולים פיתחה סל שירותי בריאות משלימים, המציע לכל עמית לקבל תרופות וטיפולים רפואיים שאינם נכללים בסל הבריאות הממכלתי. עבור שירותים אלה גובות הקופות תשלום חודשי נוסף, ישירות מחשבון הבנק של כל עמית, המבקש להצטרף ולקבל את הכיסוי המורחב.

ראוי לציין כי אין כל חובה ברכישת החבילות המשלימות וקופות החולים אינן יכולות לכפות או לאסור על אזרח מסויים מלרכוש אותן. התשלום עבור השירותים המשלימים נגבה בכל חודש, גם אם לא
אנונימיתתתתתתתתתתת (עונה בכיר) ‏ (1038)
12 בינואר 2012, 23:02
0
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה

לכל קופה יש דברים טובים ולא טובים, עדיף לבדוק האיזור מגורייך מי נותן שירות הכי טוב וזמין. זה משתנה לפי איזורי הארץ. וזה הדבר החשוב ביותר בבחירת קופה. בהצלחה.
עדן19 (עונה בכירה) ‏ (746)
13 בינואר 2012, 10:23
1
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה

עלייך לבדוק בעצמך איזה קופת חולים הכי טובה עבורך, איזה קופת חולים מציעה לך דברים טובים יותר, שמתאימים לציפיות שלך ותואמים לתנאים וליכולות שלך.
לכל אחד מתאים משהו שונה, לכל אחד יש שיקולים אחרים שהוא בוחר לעצמו קופת חולים
ככה שאת צריכה לבדוק בעצמך ולעשות את השיקולים שלך
בכל אופן קחי בחשבון שלכל דבר יש חסרונות ויתרונות
אולי מה שטוב לי, מה שאני רואה כיתרון בקופת חולים מסוימת, את תראי זאת כחסרון
ולהפך.
לכן שוב, לכל אחד יש ציפיות, תנאים ושיקולים אחרים
בהצלחה
לוולי (נאמנת סטיפס) ‏ (2321)
13 בינואר 2012, 13:46
0
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה

מצורפים בזאת שני סקרים שנעשו על ידי אתר גלובס בנושא איכות השירות בקופות.

לפי הסקרים האחרונים הטובות הן מכבי ומאוחדת. לאומית היא מעט מאחוריהן (לא בהפרש משמעותי - לא בהכרח מעיד על משהו). הגרועה ביותר היא כללית (בהפרש ניכר).
אם יש לך צרכים מיוחדים מהקופה כמו טיפולים פלסטיים או ביטוחים משלימים מסויימים כדאי ליצור קשר עם שירות הלקוחות של הקופה ולשאול אותם על הנושא המסויים כי יש הבדלים ברמת המימון של כל קופה בכל נושא.
בהצלחה.!
פרויקה ‏ (2)
15 ביולי 2012, 16:14
2
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה

איזה קופת חולי היא הכי טובה? טוב התשובה היא מורכבת, לרוב קופות החולים יש ביטוח משלים שבאמצעותו ניתן לבצע טיפולים שונים שקבל החזרים כספיים נאים במיוחד, אם ניקח לדוגמה את קופת חולים מכבי, אז באמצעות ביטוחי המשלים של מכבי ניתן לבצע טיפולי הסרת שיער בלייזר האחד ממכוני האסתטיקה הגדולים בישראל, לכן אם שואלים איזה קופה הכי טובה יש לבדוק גם היבטים אילו, עוד מידע על הסרת שיער בלייזר דרך קופת חולים מכבי בקישור למטה.
רונית
21 באוגוסט 2014, 15:44
0
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה