סטיפס ל ?  


סרטי שואה שכדאי לראות - אילו סרטים על השואה מצליחים טובים ומפורסמים יש?

תשובות הגולשים:
מיון לפי זמן  |  דירוג
היי יובל! הסרטים שהכי אהבתי והתחברתי אליהם ושקשורים לשואה הם:
הבריחה מסוביבור
רשימת שינדלר
החיים יפים (של רוברטו בניני הגדול)
בעניין הסרט של בניני, הוא ביים את הסרט כך שלמרות העצב והרוע שיש בסרט, הוא מצוג בצורה הומוריסטית ומעניינת - שווה צפייה בהחלט.
המשיב: פיץ העכבר (נאמן סטיפס ותיק) ‏ (1210)
בתאריך: 22 במאי 2009, 18:26
13
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה

רשימת שינדלר- אחד הטובים
המשיב: reuven (נאמן סטיפס) ‏ (2537)
בתאריך: 22 במאי 2009, 18:55
11
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה

הפסנתרן
רשימת שינדלר
החיים יפים
הנער בכותנת הפסים

יש המון סרטים מפורסמים על השואה, כדאי לחפש יותר לעומק במנועי החיפוש
המשיב: גלי
בתאריך: 22 במאי 2009, 18:56
10
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה

יש סרט שנקרא באנגלית The Devil's Arithmetic
עם קירסטן דאנסט. אני לא בטוח בשם בעברית- ככל שידוע לי "חשבון השטן".
כדאי לראות.
המשיב: reuven (נאמן סטיפס) ‏ (2537)
בתאריך: 22 במאי 2009, 19:00
6
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה

תשובת מערכת סטיפס

האי ברחוב הציפורים - סרט שנעשה על פי ספרו של הסופר הישראלי אורי אורלב. סרט מצויין לספר מעולה.

קבלי קישור
בתאריך: 23 במאי 2009, 12:07
1
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה

החיים היפים
הנער בפיג'מת פסים
2 מאוד מומלצים אני אישית התחברתי אליהם ואהבתי מאוד
המשיב: לילי ת
בתאריך: 1 במאי 2011, 23:35
5
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה

לסרט הנער בפיג'מת הפסים - רובם המוחלט של מדריכי "יד ושם" ומדריכי מסעות לפולין מתנגדים מאוד, הם מתנגדים כי הסרט מציג בצורה לא אמיתית את חלקם של הגרמנים שאינם חיילי אס. אס. בסרט הם לא יודעים, ולו ידעו בוודאי התנגדו, ובמציאות...
המשיב: בן של מדריך
בתאריך: 14 באוקטובר 2011, 13:29
0
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה

אוקיי אז הנה רשימה מומלצת מאוד ואני רואה הרבה סרטים.
בגלל שזה קשור לשואה החלטתי לתת 10 דקות מזמני..
כל רשימת הסרטים שטובים לטעמי..

1. the black book הספר השחור
סרט טוב מאוד על בחורה יהודיה שמצליחה להכנס לתוך מפקדת ה אס אס
ולרגל לטובת הפרטיזנים..
טריילר- (מתחת
http://www.youtube.com/watch?v=DIklvGsU7bM

2. The Pianist הפסנתרן
בתחילת הסרט רואים את ולדיסלב שפילמן (אדריאן ברודי) - פסנתרן יהודי מוורשה שמנגן ברדיו הפולני, כשהגרמנים מפציצים את ורשה וכובשים אותה. במהלך הסרט שפילמן עד לשינוי היחס ליהודים בפולין - גניבת רהיטים וכסף, איסור כניסה ליהודים לכל מיני מקומות והתעמרות ביהודים ללא סיבה. בזמן זה שפילמן מתקשה להתרגל להפיכתו לאזרח סוג ב' ונלחם בגזרות, לעומת אביו למשל, שנוקט גישה פחות לוחמנית. אבל למרות הגזרות שפילמן ומשפחתו עדיין מלאים בתקווה כי הם שמעו ברדיו שבריטניה וצרפת הכריזו מלחמה על גרמניה, והם מצפים שהמצב ישתנה במהרה.
הנאצים מחילים גזרות נוספות על היהודים, שכוללות חובת ענידת סרט לבן שעליו מצויר מגן דוד על זרוע היד, במשך כל הזמן שבו היהודים לא נמצאים בביתם, ובהמשך הם בונים גטו שבו הם משכנים את היהודים, על מנת שלא יתערבבו עם האזרחים "סוג א'" לראייתם. מי שלא ראה סרט מומלץ מאוד!
טריילר-
http://www.youtube.com/watch?v=OL8Qs9hpimk

3. La Vita è bella (life is buteful החיים יפים
בחלקו הראשון של הסרט מסופר על גווידו אורפיצ'ה (רוברטו בניני), יהודי איטלקי, ועל הקורות אותו באיטליה הפשיסטית לפני מלחמת העולם השנייה ובמהלכה. בשנת 1939 עובר גווידו לעיר ארצו, בה הוא מתפרנס כמלצר במלון "גרנד הוטל", שבו דודו אלישע (ג'וסטינו דוראנו) הוא המלצר הראשי. הוא קושר קשרי ידידות עם אחד מאורחי המלון, ד"ר לסינג, רופא גרמני האוהב לפתור חידות. גווידו מתאהב בדורה - מורה בבית ספר, שאינה יהודיה (ניקולטה בראסקי), ומחזר אחריה במרץ. במאבק על לבהּ עליו להתחרות ברודולפו, ארוסה של דורה שהוא פקיד בכיר. במאבק זה משולבים קטעי סלפסטיק אחדים, שבהם גווידו מפיל בטעות עציץ על ראשו של רודולפו, ולאחר מכן גורם לו לחבוש מגבעת שבה ביצים טריות, המתנפצות על ראשו. לאחר שגווידו כבש את לבהּ של דורה, חרף התנגדותה אמהּ (מריסה פארדס), הסרט מדלג שנים אחדות בזמן, לקראת יום הולדתו ה-4 (או ה-5) של בנם ג'וזואה (בתרגום העברי לסרט: יהושע; בגילומו של ג'ורג'ו קנטריני). בינתיים גווידו פתח חנות ספרים שעליה חלם.
האווירה הקומית של הסרט אינה מסתירה את האווירה הפשיסטית של אותם ימים. אלמונים צובעים את סוסו של אלישע בירוק, וכותבים עליו: "זהירות - סוס יהודי". מנהלת בית הספר שבו מלמדת דורה מציגה שאלה בחשבון שבה נדרש התלמיד לחשב כמה כסף תחסוך המדינה אם כל הנכים שבה יחוסלו, ומתלוננת רק על הצגתה לילדים ששליטתם בחשבון אינה מספקת. רודולפו, בן שיחהּ, מתייחס אף הוא רק להיבט זה, לחרדתה של דורה. הסרט לועג להצדעה במועל יד ולתורת הגזע. כבר בחלק זה מנסה גווידו להסתיר מיהושע את חומרת המצב. כאשר יהושע שואל מדוע בחנות ישנו שלט "הכניסה אסורה לכלבים וליהודים", מסביר לו גווידו שזה רצון בעלי החנות, ושבחנות אחרת ראה שלט האוסר כניסה לסיני וקנגורו, ומוסיף שבחנות הספרים שלהם יתלו שלט "הכניסה אסורה לעכבישים ולויזיגותים".
בחלקו השני של הסרט, המתחיל ביום הולדתו של יהושע, נלקחים גווידו, יהושע ואלישע לרכבת המסיעה אותם למחנה ריכוז. דורה, שאינה יהודיה, מתעקשת להצטרף לרכבת זו. גווידו מנסה להציל את הילד על ידי כך שהוא אומר לו שהכל חלק ממשחק שבו צוברים נקודות, ומי שצובר 1,000 נקודות זוכה במשחק ומקבל טנק אמיתי. כאשר מגיע השומר, הדובר גרמנית, גווידו מתנדב לתרגם את הוראותיו, אף שאינו יודע גרמנית. השומר "נובח" את הוראותיו, וגווידו אומר במקומן הוראות בנוגע למשחק שהציג ליהושע. במחנה מופרדות הנשים מהגברים, וגווידו מנסה בדרכים שונות להעביר אל דורה אותות של חיים ואהבה.
בין האסירים עוברת השמועה שהזקנים והילדים מוצאים להורג בתאי גזים, ובעקבות זאת פוקד גווידו על יהושע להסתתר במשך כל היום, ומציג זאת כחלק מהמשחק. גווידו מזהה שרופא המחנה הוא ד"ר לסינג, והרופא משחרר את גווידו מעבודת הפרך שבה עסק עם יתר האסירים, והופך אותו למלצר לסגל המחנה.
בשתי סצינות מצמררות ניכר הפער בין עולמם של האסירים לעולמם של הסוהרים. כאשר אלישע מתכונן, עם אסירים נוספים, למקלחת שתביא למותו, עוברת לידו סוהרת ומועדת. הוא מושיט לה יד חומלת ואומר "אני מקווה שלא נפצעת, גבירתי", והיא מגיבה במבט זועם. ד"ר לסינג פונה אל גווידו ואומר לו "אני צריך לדבר אתך, חשוב ביותר". גווידו, הנאבק על חייו וחיי בנו, נדהם לשמוע שהנושא ה"חשוב ביותר" הוא חידה שמטרידה את מנוחתו של הרופא.
יהושע מספר לגווידו את ששמע: "הם עושים מאתנו כפתורים וסבונים. שורפים אותנו בתנורים." גווידו, בהתאם לשיטתו, מכחיש זאת מכל וכל. יהושע מוסיף: "לא נשארו פה ילדים, אני הילד היחיד פה", וגווידו מנצל הזדמנות שבה באו לביקור במחנה ילדי הסגל, כדי לסתור דברים אלה. האמת המרה טופחת על פניו של גווידו כאשר הוא תועה במחנה ומגיע לאזור שבו גוויות רבות.
ההומור והגישה החיובית של האב מסייעים לילד לשרוד בתנאים האיומים של מחנה הריכוז. יום לפני השחרור המיוחל נספה גווידו מיריות של סוהר גרמני, במהלך נסיונו להציל את דורה.
בהתאם להנחיות שהשאיר לו גווידו, יוצא יהושע ממחבואו. טנק אמריקאי מגיע למחנה, ומפקדו מעלה את יהושע אליו. תוך כדי נסיעה רואה יהושע את אמו בקרב שיירת הניצולים היוצאים מהמחנה, יורד אליה ואומר לה: "זכינו באלף נקודות. איזה צחוק... אנחנו חוזרים הביתה בטנק. ניצחנו!"
טריילר-
http://www.youtube.com/watch?v=16RZHqCIy9M

4.Defiance התנגדות
עלילת הסרט מתרחשת בבלארוס הכבושה על ידי הנאצים במהלך מלחמת העולם השנייה. הסרט הוא עיבוד לספרה של פרופסור נחמה טק "התנגדות: פרטיזני ביילסקי" (Defiance: The Bielski Partisans) שיצא בשנת 1993 בהוצאת אוניברסיטת אוקספורד. ספר זה מבוסס על סיפורם האמיתי של ארבעת האחים היהודים לבית ביילסקי, שהצילו 1,200 יהודים והקימו ביערות מחתרת פרטיזנית בשם פרטיזני ביילסקי שלחמה בנאצים ובעוזריהם.
בסרט מככבים השחקנים דניאל קרייג (בתפקיד טוביה ביילסקי), ליב שרייבר (בתפקיד זושא ביילסקי), ג'יימי בל (בתפקיד עשהאל ביילסקי) וג'ורג' מקיי (בתפקיד אהרון ביילסקי) - בתפקידי ארבעת האחים לבית ביילסקי. הפקת הסרט החלה בספטמבר 2007, והוא יצא לראשונה לאקרנים בדצמבר 2008 בתפוצה מצומצמת, ובינואר 2009 בתפוצה רחבה, כשבישראל הסרט הופץ החל מה-29 בינואר באותה השנה. במאי הסרט אדוארד זוויק הגיע לישראל ב-20 בינואר 2009, להקרנות הבכורה שהתקיימו בירושלים ובתל אביב.
הסרט נבחר על ידי עיתון הניו יורקר כאחד מעשרת הסרטים הטובים ביותר של שנת 2008

5. Jakob der Lügner יעקב השקרן
גיבור הסיפור, יעקב חיים, הוא קונדיטור לשעבר שכמו תושבים רבים אחרים של הגטו, שבו שורר רעב, הוא עוסק בעבודה עבור הצבא הגרמני בתמורה למזון המחולק במקום. יעקב עובד יחד עם דמויות נוספות בסיפור, בהעמסת מסעות אל רכבות. לבד ממחסור במזון, חסר בגטו גם מידע על הקורה מחוץ לחומותיו.
הגרמנים מונעים כניסת עיתונים לגטו ואוסרים בתכלית האיסור החזקת מקלטי רדיו. יעקב מספר לחבריו הקרובים על חדשה ששמע מהרדיו שבמפקדת האס אס הממונה על שמירת הגטו, כאשר הזדמן אליה בטעות. אך ידידיו אינם מבינים אותו כראוי ובין יום כל הגטו חושב שליעקב יש מכשיר רדיו המוחזק בהיחבא. רבים מתושבי הגטו דורשים מיעקב עדכוני חדשות. הבולט בין אנשים אלה הוא, הספר לשעבר, קוולסקי הנודניק, שעוד לפני המלחמה כל אחד משניהם ניסה לנצל את השני. אולם, חלק אחר מתושבי הגטו, שהבולט בהם הוא השחקן לשעבר פרנקפורטר, מנסים להשתיק את יעקב מפחד שהגרמנים יערכו מבצע חיפוש נרחב אחרי מקלט הרדיו.
יעקב נאלץ לקבץ חדשות ממקורות שונים בגנבה ובעיקר לבדות חדשות. לפי הבדיות של יעקב, המלחמה קרובה לסופה והגרמנים מצויים בתבוסה ובנסיגה. הבדיות של יעקב מעודדות את תושבי הגטו, מפחיתות את כמות המתאבדים היומית וגורמות לתכנן תוכניות לזמן שאחרי המלחמה, למצוא טעם בפעילות רומנטית וכיוצא בזה. אולם, עם בוא הגירוש ההמוני אל מחנות ההשמדה, השקר נחשף ותושבי הגטו כועסים על יעקב.
טריילר
http://www.youtube.com/watch?v=h6SSbtbH2qg

6.The Reader נער קריאה
הסרט נפתח ב-1995, בברלין. מיכאל ברג, עורך דין במקצועו, נזכר בפרשיה רומנטית שחווה בהיותו נער. הפרשיה מתחילה ביום חורף גשום בשנת 1958 כשמיכאל היה בן 15. בעודו נוסע בחשמלית בעיר מגוריו נוישטאט חש ברע, ירד מהחשמלית והקיא. חנה שמיץ, כרטיסנית החשמלית מושיטה לו עזרה, ומלווה אותו לביתו. רופא בודק אותו בביתו ומגלה שמיכאל חולה בשנית וכי עליו להחלים בביתו במשך שבועות אחדים. לאחר שהבריא מן המחלה, הוא מחליט למצוא את חנה ולהודות לה, חנה בת ה-36 מפתה את מיכאל, הם מתאהבים ומתפתח ביניהם רומן. באחת מפגישותיהם בדירתה מבקשת חנה ממיכאל שיקרא לה סיפור. הקראת הסיפור מסבה לחנה הנאה וכך הופכת קריאת סיפורים על ידי מיכאל לחלק משמעותי במפגשיהם. יחסיהם של מיכאל וחנה מתאפיינים בריחוק מסוים שאינו טבעי ובכך שחנה אינה משתפת אותו ברגשותיה או בפרטים אישיים אודותיה ואף נוקטת כלפיו לפעמים ביחס תוקפני, כעסני או מנוכר. אהבתו של מיכאל אל חנה משנה את אורחות חייו וגורמת לו לסגפנות אל מול משפחתו וחבריו. לאחר תקופה מסוימת, נעלמת במפתיע חנה מחייו של מיכאל ועוזבת את דירתה מבלי להודיע לו. בשנת 1966, בעת לימודיו באוניברסיטת היידלברג, הוא מגלה באקראי שחנה הייתה שומרת בשרות האס אס והוצבה במחנה ההשמדה אושוויץ וכי היא עומדת למשפט על פשעים נגד האנושות. במהלך העדויות בבית המשפט נחשפים פרטים מפתיעים על התנהגותה של חנה במהלך שהותה באושוויץ המזכירים את התנהגותה כלפי מיכאל כגון הגנה על אסירות חלשות, הקראת סיפורים על ידי האסירות שהוכנסו לחדרה ולאחר מכן נטישתן אל המוות בהליך סלקציה שביצעה בעצמה. במהלך המשפט מגלה מיכאל שחנה היא למעשה אנאלפביתית ומגבלה זו היא המניע למעשים רבים בחייה של חנה וכי הסתרה של היותה אנאלפביתית מובילה אותה לקבל על עצמה במודע אשמה על מעשים שלא ביצעה וכתוצאה מכך נפסק לה עונש מאסר עולם.
לאחר המשפט מחדש מיכאל את הקשר עם חנה. הוא שולח לה, לכלא, סיפורים מוקלטים שבאמצעותם היא לומדת לראשונה בחייה לקרוא ולכתוב. למרות שחנה כותבת לו מכתבים, מיכאל נמנע מלהשיב והקשר ביניהם נמשך באמצעות משלוח הקלטות. במשך שנות ריצוי עונשה של חנה, מיכאל מנסה להקים משפחה. הוא נישא וגם נולדת לו בת אך הנישואין אינם מחזיקים מעמד ובני הזוג מתגרשים. לאחר כ-20 שנה, זמן קצר לפני שחרורה של חנה, מתבקש מיכאל על ידי רשויות בית הכלא, לסייע בשיקומה. הוא מכין דירה ותעסוקה עבורה, אך יום לפני שחרורה מתאבדת חנה בתלייה. למיכאל לא נותר אלא לממש את צוואתה, מתן כספה לבתה של ניצולת השואה. מדובר בניצולה שהעידה במשפט נגד חנה.
המשיב: משה
בתאריך: 20 באפריל 2012, 06:11
4
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה

מי שרוצה לראות את הסרט הפסנתרן אז הנה אני יביא לכם את הקישור:http://deniro.me/play/7576/%D7%94%D7%C92%D7%A1%D7%A0%D7%AA%D7%A8%D7%9F-%D7%9C%D7%A6%B19%A4%D7%99%D7%99%D7%94-%B98%99%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%94-5851.html
המשיב: יניב
בתאריך: 22 באפריל 2013, 20:02
1
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה