סטיפס ל ?  


כאבי שקדים וגרון בלי חום - שלום, השקד בצד שמאל שלי בגרון, יש עליו קצת מוגלה וממש כואב לי כשאני בולעת, אך אין לי חום. מה זה יכול להיות ואיך מטפלים?

תשובות הגולשים:
מיון לפי זמן  |  דירוג
חמודה ניגשים לרופא בודקים ומבקשים תרופא אני אצמי אדפסתי את סוג התרופה הזות לא זוכר את השם זה מיוחד למיקרים האלה באצלחה
אדם סמל
3 בנובמבר 2012, 11:23
2
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה

אדם סמל - יש לך מלא שגיאות כתיב.. דחוף ללמוד עיברית. ובאשר לך יקירתי אורנה- מוגלה בגרון זו תמיד דלקת.. מה גם שאת לא יכולה לבלוע את הרוק... החום יגיע אם לא תלכי לרופא ושיבדוק אותך ויתן לך אנטיביוטיקה. לא לכולם עולה חום עם דלקת. תרגישי טוב.
ילין ‏ (86)
3 בנובמבר 2012, 11:53
1
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה

האמת שיש לי את אותו הדבר וכבר היתי אצל הרופא והוא אמר שבלי חום זה וירוס צריך לחכות שזה יעבור לבד... זה היה לפני שבועיים. חום לא הופיע אבל הכאב חזר.
דד
3 בנובמבר 2012, 13:52
1
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה

מומחה סטיפס: ד״ר ענת פלדמן ‏ (7931)
כדאי לקנות ערכת בדיקה ביתית של סטרפ A זה עולה בסביבות 40 ש"ח, נראה כמו ערכת "הכימאי הצעיר" ונותן תמונה מהימנה לגבי מצבך.
3 בנובמבר 2012, 15:29
1
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה

כשהמצב לא משתפר או אפילו מחמיר, בהפרש של שבועיים, מומלץ לחזור לרופא, לעיתים גם רופאים טועים.
מעבר לכך - בינתיים כדאי להשתמש בקלגרון או סטרפסילס, הם מכילים חומרים מחטאים ומאלחשים ויעזרו לכאבים ויזרזו החלמה, הייתי מציעה לגשת גם לרופא שיניים או שיננית, ייתכן שמקור הדלקת הוא דווקא בפה, שכן השקדים שלנו הם בלוטות לימפה המתנפחות כתוצאה מדלקת באזורם, לא בהכרח דלקת בגרון - ולכן גם הבדיקות העצמיות (שאגב מחפשות חיידקים מסוג מסוים בלבד ואינן אמינות במיוחד) לא בהכרח יעידו על מצבך.

והכי הכי חשוב - גם הרופא הטוב ביותר לא יכול (ולא אמור) לאבחן מבלי לבדוק אותך, לא כל שכן גולשים, גם אם מגדירים עצמם מומחים, תמיד תמיד לבדוק אצל רופא, ואם הרופא שלך אינו מספק - לגשת לחוו"ד שני או לרופא מומחה, אין להסתמך על דעותיהם של גולשים למען טיפול עצמי בכל מה שקשור לבריאות שלך, מומלץ בהחלט לאסוף טיפים וגם לקחת רעיונות לטיפול תומך - אך זה אינו תחליף לבדיקה וטיפול של רופא.

תרגישי טוב.
תום ‏ (284)
3 בנובמבר 2012, 15:55
2
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה

אני חושבת שאם כבר עברו שבועיים ואין שיפור כדאי שתחזרי לרופא, אישית, כשאני סובלת מכאבי גרון אני לוקחת אבץ למציצה (צירפתי לך גם הסבר) הוא עוזר לזיהומים בגרון ולכאבים, מציעה לך לנסות.
לינוי
11 בנובמבר 2012, 10:56
2
הצבעתך התקבלה!
ההצבעה כבר נקלטה