סטיפס ל ?  


טיפים בתגית: אופי
בחר תגית לחיתוך או הזן טקסט לחיפוש בתוצאות:
איזה אופי יש לאנשים האוהבים צבע שחור?

רוב האנשים האוהבים צבע שחור אוהבים אותו לתקופה קצרה יחסית כביטוי למצב רוח מסוים שהם שוהים בו ובכל זאת, זה אופיים של אנשים האוהבים צבע שחור:

- אוהבי מסתורין

- בעלי משיכה לנסתר ולאפל

- בעלי נטייה למצבי רוח

מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 30/09/2013

דירוג:
(24 מדרגים)

איזה אופי יש לאנשים האוהבים צבע ירוק?

זה אופיים של אנשים האוהבים צבע ירוק:

- פעילים

- פרקטיים

- אוהבים עשייה בעלת משמעות
תגיות: ירוק,‏ צבע ירוק,‏ אופי,‏ אנשים
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 29/09/2013

דירוג:
(11 מדרגים)

איזה אופי יש לאנשים האוהבים צבע סגול?

זה אופיים של אנשים האוהבים צבע סגול:

- בעלי אינטואיציה מפותחת

- בעלי נטייה רוחנית

- נוטים להתבודד

- מתוחכמים מאוד
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 28/09/2013

דירוג:
(28 מדרגים)

איזה אופי יש לאנשים האוהבים צבע צהוב?

זה אופיים של אנשים האוהבים צבע צהוב:

- אנשים חמים

- חברותיים

- עליזים

- אופטימיים
תגיות: צהוב,‏ צבע צהוב,‏ אנשים,‏ אופי
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 27/09/2013

דירוג:
(6 מדרגים)

איזה אופי יש לאנשים האוהבים צבע אדום?

אלו אנשים האוהבים צבע אדום:

- יצריים

- אימפולסיביים

- פתוחים

- דרמתיים לעתים

- עלולים להיות אגרסיביים
תגיות: אדום,‏ צבע אדום,‏ אנשים,‏ אופי
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 26/09/2013

דירוג:
(11 מדרגים)

איזה אופי יש לאנשים האוהבים צבע לבן?

זה אופיים של אנשים האוהבים צבע לבן

- זקוקים למרחב

- אוהבים את תחושת החופש

- אוהבי פשטות

- אוהבי נקיון
תגיות: לבן,‏ צבע לבן,‏ אופי,‏ אנשים
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 23/09/2013

דירוג:
(5 מדרגים)

איזה אופי יש לאנשים האוהבים צבע ורוד?

זה אופיים של אנשים האוהבים צבע ורוד:

- תמימים

- רגישים

- ילדותיים משהו

- לעתים מעט מנותקים מהמציאות
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 21/09/2013

דירוג:
(39 מדרגים)

איזה אופי יש לאנשים האוהבים צבע כחול?

זה אופיים של אנשים האוהבים צבע כחול:

- מפוקחים

- בעלי ראייה לטווח ארוך

- שלווים

- רגועים

- בעלי כושר מנהיגות
תגיות: כחול,‏ צבע כחול,‏ אנשים,‏ אופי
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 18/09/2013

דירוג:
(46 מדרגים)

איזה אופי יש לאנשים האוהבים צבע כתום?

זה אופיים של אנשים האוהבים צבע כתום:

- אנשים חמים

- חברותיים

- פועלים מתוך דינמיות

- עשויים להיות אימפולסיביים
תגיות: כתום,‏ צבע כתום,‏ אנשים,‏ אופי
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 17/09/2013

דירוג:
(19 מדרגים)

איזה סוג אנשים מתמכרים לעבודה?

האנשים המועדים ביותר להתמכרות לעבודה הם אלה שבחייהם האישיים מתקשים ליצור קשרים אינטימיים ובעלי עומק ולמעשה מקבלים את החיזוק לביטחונם ולדימויים העצמי באמצעות עבודתם.
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 27/07/2012

דירוג:
(5 מדרגים)

מה משפיע על התפתחותנו המוסרית?

אלו הגורמים המשפיעים על התפתחות מוסרית:

- אינטליגנציה רגשית - האופן בו אדם מסוגל להבין את רגשות האחר ולא רק של עצמו.

- אינטליגנציה קוגניטיבית - האופן בו אדם מסוגל להתייחס למשתנים שונים והשפעותיהם זה על זה ולא רק תפיסה הרואה קצוות בצורה דיכוטומית.

- מודל המשפחה בה כל אחד מאיתנו גדל בה והאופן בו קיבלנו חיזוקים על התנהגויות בהן נדרשו שיקולים מוסריים.

- האגו והיכולת האישית, בעיקר כילדים, לעמוד בלחצים חברתיים, תחרויות וכדומה.
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 27/07/2012

דירוג:
(18 מדרגים)

האם יש קשר בין יופי לסימטריה?


חוקרים רבים עסקו בנסיון לפצח את סוד היופי. מה נחשב בעינינו יפה? איך מזהים יופי מבחינה מדעית? האם מדובר בסימטריה? האם במשהו מיסטי?

נראה שרבים נוטים לראות ביופי משהו שככל שהוא קרוב אל הממוצע בחברה מסוימת - הוא רב. לפיכך, על פי תפיסה זו, יוצאי דופן בחברה אינם יפים.

יש חוקרים הרואים יחס מתמטי מסוים כמה שמסביר את הדברים שאנשים תופסים כיפים. לדוגמה, נמצא שבהרבה מאד מקרים, "יחס הזהב" או "יחס חתך הזהב", מצוי במבנים או בפניהם של אנשים שהוגדרו יפים. יחס הזהב, הנקרא במתמטיקה פיי (1.618), קיים בטבע בדברים רבים. במקומות שונים בעולם עוסקים חוקרים בנסיונות להגדיר מדדים לבחינה של היופי האנושי, מדדים שמבוססים על סימטריה ועל פרופורציות של פנים העונים לחתך הזהב. דוגמאות כאלה יכולות להיות היחס שבין גובה הפנים לרוחב הפנים של אדם, היחס בין רוחב האף לרוחב הפה וכן הלאה.

פלורנס קולגייט, נערה בריטית צעירה, זכתה להגדרה מדעית של "האישה היפה באנגליה". מסתבר שבניתוח של אלפי פנים, נמצאו פניה בעלות סימטריה ופרופורציות מושלמות ביחס הזהב שבין המרכיבים השונים בפנים. שימו לב בסרטונים הבאים גם ליופי הטבעי של העלמה קולגייט וגם למדידות המתמטיות המדויקות שמסבירות אותו.הנה סרטון על האישה שנמצאה כיפה בבריטניה, עם תווי פנים סימטריים:


הנה חלוקת יחס הזהב וכמה שהיא נפוצה בפנים המושלמות מדעית, של פלורנס קולגייט:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 09/07/2011

דירוג:

מהי התכונה של קור רוח?


קור רוח היא גישה שלווה, רגועה ומאופקת. אדם קר-רוח שומר על איפוק גם במצבים קשים ולא נכנס ללחץ. הוא מגיב בענייניות ומתפקד גם ברגעים קשים, גם כשמסביבו האנשים לחוצים.

לוחמים שמתגלים בשדה הקרב כקרי רוח מצליחים פעמים רבות לתפקד טוב יותר מאחרים, שהפחד מצליח לשתק אותם ומפחית מיכולתם לשרוד. לצערנו גם פושעים הם לא פעם טיפוסים קרי-רוח שעושים מעשים איומים מבלי להניד עפעף. רבים מקורבנות הפשעים הללו יודעים לספר על פושע קר-רוח שעשה את מעשיו הפושעים מבלי להתרגש.הנה סרטון על קור הרוח של הדיפלומט השוודי שהציל עשרות אלפי יהודים בשואה:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 08/06/2011

דירוג:

מיהם הכריזמטיים?


לרוב מוגדרת הכָּרִיזְמָה כתכונה של אנשים בעלי קסם אישי, יכולת שכנוע מצוינת ותקשורת בין-אישית מעולה, כמעט מגנטיות שסוחפת אחריהם אנשים.

המילה באה מיוונית, אבל "כריזמה" ביוונית משמעותה מתת-אלוהים, כלומר היכולת לצפות את העתיד או אפילו לחולל ניסים. כיום נתפסת הכריזמה כתכונה של מנהיגות, התכונה המאפשרת לאדם להשפיע ולשלוט בסובבים אותו.

יש הגדרות קיצוניות עוד יותר לכריזמה, כמו זו של מקס ובר, שגורסת שהמנהיג הכריזמתי מסוגל להשרות בקרב המונהגים שלו תחושה שהוא בעל תכונות על-טבעיות. יש הגדרה שלפיה המונהגים רוחשים למנהיג הכריזמתי כבוד ואפילו סגידה והוא משרה עליהם ביטחון רב.

הנה סרטון מעט ארוך על מהי כריזמה ואיך אפשר ללמוד אותה:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 05/06/2011

דירוג:

מה זו התמדה?


ההתמדה היא תכונה של מי שאינם מפסיקים במה שהם עושים. הם מלאי נחישות להמשיך, שקדנות, עקביות ועקשנות לא מתפשרת, למול הפיתוי להפסיק את המאמץ.

הצלחה בכל תחום שהוא, מספורט ואמנות ועד עסקים וקריירה, מחייבת התמדה. יש אנשים רבים שאינם מתמידים במאמצים שלהם ומקטרים שאינם מצליחים ושאחרים מקבלים הזדמנויות שאין להם. במקרים רבים מדובר באנשים שלא מתמידים במאמץ ומרפים לאור הקשיים שבדרך.


הנה סרטון עם "משל הבמבוק" שמלמד על התמדה והשכר שיש בה:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 05/06/2011

דירוג:

מיהו בן אדם ציני?


ציניות היא התנהגות שיש לה כמה רבדים. יש ציניקנים שמסרבים לראות את העולם באופן חיובי ורואים בתפיסה כזו תפיסה תמימה ולא בוגרת, אחרים מפקפקים בנורמות, בכנות, במוסר ובטוב לב של בני אדם אחרים. יש שנוטים ממש להתנהגות קרה, מחושבת ואגואיסטית ואין להם עכבות חברתיות. דוגמה קיצונית היא הנאצים, ששמו את השלט "העבודה משחררת" (arbeit macht frei) בכניסה לחלק ממחנות הריכוז האיומים שלהם.

יש ציניקנים שפשוט מזלזלים בכל היבט חיובי ורגשי של החיים ורואים בו פחיתות, לעומת הניכור שהם מגלים כלפי רגשות כאלה.

מקור המילה "ציני" הוא ב"ציניקנים", קבוצה שנוסדה ביוון העתיקה בידי אנטיסתנס, שראתה את תכלית החיים באושר ובהגשמתו דרך סיפוק הצרכים האנושיים. לדעת אנשי הקבוצה מחייבת הדרך אל האושר סיפוק הצרכים של היחיד, בהתאם לטבע וללא תוספות כמו חינוך, יחסים חברתיים, לאומיים וכדומה.הנה סרטון על הציניות של הנאצים, שכתבו על הכניסה למחנות הריכוז "העבודה משחררת":


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 05/06/2011

דירוג:

מה טוב ביצירתיות בחיים?


היצירתיות היא יכולתו של אדם להפיק תוצרים מקוריים ולא שגרתיים. חשיבה יצירתית קשורה בגמישות מחשבתית. יש חוקרים רבים הרואים ביצירתיות את היכולת לפתור בעיות על ידי רעיונות חדשים ודרכים חדשות. אדם יצירתי חושב בדרך כלל בצורה הבזקית, לכיוונים רבים ולאו דווקא מסודרים בדרך המקובלת ובצורת חשיבה רב-ממדית, כזו המערבת תחומים ונושאים שונים כדי ליצור.

נהוג לומר שהיצירתיות נפגעת כשאנו מתבגרים. בגיל הרך ילדים נוטים להיות יצירתיים מאד. בחלוף השנים וכנראה גם בשל החינוך והלימודים שרוכש הילד, הוא נעשה פחות יצירתי ורק מעטים נשארים בעלי יצירתיות רבה. חלקם הופכים לאמנים, חלק אחר לרעיונאים בעולם הפרסום, אך גם ליזמים ואנשי הייטק לא-שגרתיים וממציאים טכנולוגיים.

אגב, מחקרים קושרים בבירור אנשים עם חוש הומור ליצירתיות, מה שאומר שזה בסדר לראות את שחר חסון ולצחוק. הרבה..הנה סרטון שמסביר באנימציה מהי יצירתיות:

הנה סרטון שמסביר למה כדאי להשקיע בלימודים יצירתיים וכמה שזה טוב לחברה:

והנה דוגמה לחשיבה יצירתית - מישהו לקח צילום של ציפורים על חוטי חשמל ובדק מה המוסיקה שנוצרת מהתווים שהם יוצרים והפך אותה לקטע מוסיקלי מושלם:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 05/06/2011

דירוג:

מה המושג הזה של הומור?


ההומור הוא מה שגורם צחוק. זוהי צורת תקשורת נפוצה, שעל-פי החוקרים נוצרת כשמחברים דברים שאמנם יש בחיבור שלהם היגיון מסוים אך הם אינם תואמים והחיבור ביניהם כל כך מפתיע אותנו שנוצר ההומור.

ההומור שהוא היכולת לראות ולבטא את המשעשע, האבסורדי והמגוחך שבחיים, תלוי בהקשר החברתי שבו אנו נמצאים: בחברה, בתרבות, במעמדנו בחברה, באישיותנו ובהקשר שבו אנו נמצאים. לכן, הומור אינו עובר כמו שהוא מחברה לחברה ומהקשר להקשר ודבר שנתפס כמלא הומור בהזדמנות מסוימת, יכול להפוך בקלות למעיק ואפילו למצער בהזדמנות אחרת.

אנשים העוסקים בהומור, כמו בדרנים, סטדאפיסטים וכותבים שונים, יודעים לתכנן ולכתוב חומרים ארוכים ומלאי הומור, שחלקם כתובים כל כך טוב עד שהם נתפסים כאילתור - כאילו הרגע הומצאו בראשו של הדובר.הנה סרטון משעשע של נהג מונית מתחזה שמייצר אמירות מלאות הומור בשל ההקשר:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 05/06/2011

דירוג:

מה זה דמיון?


דמיון הוא ההרגשה של תחושות וחוויות של אירועים שלא קשורים ישירות למציאות שלנו. אמנים רבים, כמו סופרים, משוררים וציירים ובצידם גם מדענים וחוקרים - כולם משתמשים בדמיון כדי ליצור ולגלות דברים שהידע הקיים לא תמיד מאפשר. אותו "דמיון מפותח" שלעיתים הורים ומורים מדברים עליו, הוא דמיון שיכול לסייע לכל אדם להגיע להישגים ולמעשי יצירה מדהימים.

אצל ילדים מאפשר הדמיון להפיג את הבדידות, לחלום בהקיץ, להתגבר על פחדים‏ ולהתמודד עם קשיים בחיים היום-יומיים.הנה למשל סרטון שמאפשר לנו לדמיין איך היו נראים כוכבי הלכת אם היו במקומו של הירח שלנו:

והנה קטע מסרט שמראה את הדמיון של ילד שיוצא "להציל את העולם" עם סיר על הראש:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 29/05/2011

דירוג:

מה זה כשרון?


הכישרון הוא היכולת טבעית שלנו לעשות דבר מסוים בהצלחה. לאנשים שונים יש מצבים נתונים, שנולדו איתם, של תכונות שמאפשרות להם את היכולת להצליח בתחום מסוים.

דוגמאות מוכרות לכישרון הן למשל: כישרון מוסיקלי, כישרון ללמידה של שפות, כישרון חיקוי, כישרון כתיבה וכדומה.

דוגמה לכישרון גדול היא סוזאן בויל הסקוטית, זמרת שזכתה לתשומת לב בינלאומית לאחר שהתגלתה בתכנית ריאליטי באנגליה כאחד הכשרונות הגדולים בעולם הזמרה, על אף שהמראה שלה והנסיון הקודם שהיה לה לא רמזו על זה. האינטרנט יכול לפרסם כיום, בתוך שעות אחדות, אנשים מוכשרים ולהפוך אותם למפורסמים בכל העולם. מספיק שסרטון שלהם באתרי וידאו כמו יוטיוב יהפוך למם או לסרטון ויראלי, כלומר יופץ במהירות בין הצופים באתר, כדי שהאלמוני של אתמול יהפוך לכוכב עולמי. זה קרה לסוזאן בויל וזה קרה לג'סטין ביבר, הנער שהפך לכוכב-על, לאחר שאמו העלתה לרשת שירים שהוא ביצע. זה גם קרה לזמר הקוריאני PSY, ששירו "גנגנם סטייל" הפך ללהיט עולמי דרך הרשת (ראו בתגית "גנגנם סטייל").הנה סוזאן בויל באותו אודישן שחשף אותה לעולם:הנה סרטון שמציג אנשים מוכשרים שעושים דברים מופלאים עם הכשרון שלהם:
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 25/05/2011

דירוג:
(1 מדרגים)

למה טובה המוטיבציה?


מוטיבציה או בעברית הנעה, היא התהליכים שמניעים אותנו לעבר מטרה מסוימת. אנשים בעלי מוטיבציה הם אנשים שמכוונים להשגת המטרה ולא מרפים ממנה. אין ספק שמוטיבציה היא אחד התנאים החשובים להשגת המטרות שלנו בחיים. מי שלא יהיה מצויד במוטיבציה מספקת, לא יוכל להגשים את חלומותיו ולהשיג את היעדים שלפניו.הנה סרטון שמדגים מה יכולים לעשות אנשים חרוצים שמתאמנים והם גם מוכשרים..


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 25/05/2011

דירוג:
(1 מדרגים)

מי זה ג'ינו ברטאלי?


ג'ינו ברטאלי הינו הספורטאי עם הלב הגדול בהיסטוריה. אנו קובעים זאת בלי חשש כיוון שהאיטלקי הזה, אלוף העולם ברכיבה על אופניים ואולי גדול ספורטאי איטליה בכל הזמנים, עשה כמה דברים לא נתפסים באותה העת:

הוא השבית את הקריירה שלו בגלל התנאי שהציב לו המשטר להזדהות עם הדיקטטור האיטלקי מוסוליני בשנות מלחמת העולם השנייה - דבר שברטאלי סרב לעשות והיה מוכן לשלם את המחיר על כך, אפילו במחיר חייו.

לאחר מכן, במהלך המלחמה, הוא סיכן את חייו ואת חיי משפחתו כשהשתמש באופניו כדי להבריח תעודות מזוייפות ליהודי איטליה והציל מעל 800 יהודים! הוא הסתיר את התעודות בתוך צינורות האופניים שעליהן רכב ובהתחזות לאימוני רכיבה הוא עשה את הדרך מעיר לעיר כדי להביא את התעודות מבית הדפוס של המחתרת אל היהודים הממתינים לו.

גם לאחר המלחמה הוא סרב לכל נסיון לפרסם את דבר מעשי הגבורה שלו לאורך כל חייו. הסוד נשמר עד למותו והוא הקפיד עליו כשאמר לבני משפחתו את המשפט הצנוע והכן כל כך: "איני רוצה להיראות גיבור. גיבורים הם מי שמתו, נפצעו או בילו חודשים ארוכים בכלא".

ג'ינו ברטאלי זכה לכבוד ותהילה כספורטאי, אבל אנחנו לומדים ממנו שעלינו להיות קודם כל בני אדם, או במילים שאמר לבנו: "אם אתה טוב בספורט, מצמידים מדליות לחזה שלך ואז הן נוצצות במוזיאון כלשהו, אבל מה שמושג במעשים טובים, מוצמד לנשמתך וינצוץ בכל מקום שתהיה בו".

אגב, ג'ינו קיבל את ההזדמנות הנוספת שלו כספורטאי וחזר להתחרות במירוץ ה"טור דה פראנס" גם אחרי המלחמה ואחרי תבוסת הפשיסטים באיטליה. הוא הדהים את העולם כשזכה שוב בגיל מבוגר מאד בתואר האלוף ובכך הוא כבש גם את השיא העולמי שלא נשבר מאז - הוא האדם שזכה בטור דה פראנס לאחר הפרש השנים הגדול ביותר - עשור שלם עבר בין נצחונותיו!

לאחרונה הוענק באופן רשמי התואר "חסיד אומות העולם" לברטאלי ובכך הודה לו גם העם היהודי על תמיכתו ואנושיותו.הנה סרטון מרגש על סיפורו של ג'ינו ברטאלי בתמונות:

הנה סרטון מ-1948 שמתאר את נצחונו של ברטאלי בטור דה פראנס:

והנה תיאור בעברית מסרט תעודי על ג'ינו ברטאלי ומעשיו:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 12/05/2011

דירוג:

למה כל כך חשוב לדעת לעבוד בצוות?


עבודת צוות היא עבודה משותפת של כמה אנשים או בעלי חיים, שפועלים כולם ביחד לאותה מטרה. פסי ייצור בתעשיה, עם עובדי ייצור או עם רובוטים בתעשייה המודרנית, הם דוגמה לעבודת צוות שמצליחה לייצר מוצרים ברמות גבוהות שאף אדם בודד לא היה מתקרב אליהן. אבל גם בטבע משמשים קיני הנמלים ולהקות הציפורים דוגמאות חיות לעבודת צוות.


היתרונות של עבודת צוות הם:

הישגים - השגת יעדים הרבה יותר טובים.

השלמה - אנשים משלימים זה את זה וכל אחד מביא את הכשרונות שלו לטובת המשימה.

חיפוי - אנשים חזקים או מוכשרים יותר מחפים על חולשותיהם או המחלות של אחרים בצוות.

הגנה - אויבים או תוקפים יתקשו לפגוע בקבוצה, לעומת הפגיעה הפשוטה יחסית בבודדים.

הנאה - בקבוצה יש גם צד חברתי והנאה שתורמים להשתדלות ולהשגת היעדים.


כדאי ללמוד לפעול בצוות ובשיתוף פעולה. לימדו כיצד לעשות זאת וכשתגדלו תוכלו להגיע רחוק!הנה סרטון שמדגים באופן יפה את היתרונות של עבודת הצוות בהגנה:
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 28/04/2011

דירוג:

מהו אומץ?

האומץ היא תכונה של אנשים שיודעים להתמודד עם פחד, איום, כאב או סכנה. אין מדובר במי שלא פוחדים, אלא במי שיודעים שהפחד הוא אנושי וכולם פוחדים, אבל יודעים להתגבר ולהמשיך לפעול - על אף הפחד!

אנשים העוסקים בפעילויות מסוכנות, לוחמים בשדה הקרב, אקרובטים וספורטאים הפועלים בתנאים של סכנה ופחד - כל אלה חייבים להיות אמיצים.


הנה דוגמה לאומץ בספורט:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 29/03/2011

דירוג:
(2 מדרגים)

מיהו האדם הכי אופטימי בעולם?


כנראה שאת האדם האופטימי ביותר בעולם תראו בעוד כמה שניות. קוראים לו ניק וויצ'יץ' והוא מרגש, נוגע ללב ובעיקר מדבר על כמה שאסור לראות בעצמך מישהו ש"לא שווה", גם אם נראה לך שרע לך, או שקשה לך.

הוא נולד ללא ידיים ועם רגליים זעירות וגם אם לא תבינו את כל מה שהוא אומר, אתם עומדים להתאהב - בנחישות, באופטימיות, באומץ ובחיוך של אדם שהחליט שהחיים הם מה שהוא עושה מהם. ניק מאמין ש"אם לא זכית בנס - היה נס בעצמך!"הנה ניק וויצ'יץ' מדבר עם ילדים:

והנה שיר וקליפ של ניק וויצ'יץ':


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 28/03/2011

דירוג:
(4 מדרגים)

מה הסיבה לבכי?
הנה בכי של תינוקת רגעים אחרי שנולדה:
והנה הבכי הכי מפורסם בהיסטוריה של האינטרנט, כשמעריץ של הזמרת בריטני ספירס, מגן על הכוכבת הנערצת עליו מלעג האחרים:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 16/02/2011

דירוג:
(8 מדרגים)

מה זה צחוק?


הצחוק הוא פעולה של השמעת קול ושינוי של הבעת הפנים בדומה לחיוך, אך בצורה משמעותית עוד יותר. הצחוק נוצר בשל רגשות ומצבים שהם לרוב בהקשר של הומור או שמחה. מנגד, פעמים רבות הוא יכול לבוא על רקע של רגשות כמו מבוכה ובמקרים קיצוניים אפילו צער.
הנה שר החינוך צוחק ולא מצליח לעצור את צחוקו:


הנה מראיינת שלא מצליחה שלא לצחוק למשמע מראיין משונה:

והנה סרטון של צחוק אמיתי של כמה בנות שכנראה לא מצליחות לצאת ממנו:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 16/02/2011

דירוג:
(3 מדרגים)

מהו היופי של הפרסומות?


היופי שבפרסומות הוא במידה רבה המצאה של הפרסומאים, האנשים שמייצרים את הפרסומות. פעמים רבות אנו חושבים שהנשים היפות והגברים המדהימים שבפרסומות הם אנשים כל כך יפים, אבל האמת היא קצת שונה.. איפור ותסרוקות מאד מתוחכמים, שינויים בלתי אפשריים בתוכנות מחשב כמו תוכנת "פוטושופ" ושינויי תאורה וצל - כל אלה ועוד אמצעים רבים, יכולים להפוך אנשים למושלמים.

הבעיה היא שאחרי שאנו רואים פרסומות כאלה, עם דוגמנים כל כך יפים, יש לנו אולי הרגשה שאנחנו לא מספיק יפים.. אם רק נבין שזו אינה מציאות אלא המצאה של פרסומאים - נוכל לאהוב את עצמנו הרבה יותר.

חשוב לזכור שיופי אנושי הוא קיים, אבל הוא לעולם אינו הכל בחיים. לכל אדם יש את הצדדים היפים שלו ועל כל אחד מאיתנו למצוא ולטפח את היפה שבנו. לא רק האנשים היפים מבחינה חיצונית הם יפים וגם הם לא יישארו תמיד יפים. היופי החיצוני דינו להעלם ואז מתחילים לחפש בנו את היופי הפנימי, האופי והתכונות המיוחדות שהופכים אנשים למיוחדים ואהובים.
הנה אישה רגילה שהופכת באמצעים הללו לאישה מושלמת:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 16/02/2011

דירוג:
(5 מדרגים)

מה זה גזענות?

גזענות היא התייחסות או התנהגות שמפלה בין אנשים, בגלל צבעם, גזעם, הלאום או הדת שלהם. הנאצים, למשל, פיתחו תורת גזע גזענית שראתה ביהודים ובעמים אחרים, נחותים לעומת הגרמנים. הם גם הפכו את הגזענות הזו להשמדת-עם ליהודים, במהלך השואה, ולבני עמים רבים במלחמת העולם השניה.

להבדיל, גזענים בישראל עלולים לראות בבני הלאום הערבי נחותים מהיהודי, ביהודים מאפריקה נחותים לעומת יהודים שמוצאם מארצות אירופה וכדומה, או בילדים שמוצאם במדינות המזרח פחות ראויים ללמוד עם ילדים שמוצאם אשכנזי - כל אלה הן תפיסות גזעניות שראוי לגנות.

כל בני האדם שווים הם!הנה סרטון על ביטויי גזענות בישראל:

הנה פרסומת של קבוצת כדורגל נגד הגזענות בכדורגל:
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 02/02/2011

דירוג:

למה כדאי לשמוח ולראות תמיד טוב?


השמחה והאופטימיות הן תכונות מצוינות ומי שמביט בחיים בצורה חיובית, רוב הסיכויים שיקרו לו דברים טובים ושיצליח לעבור בשלום גם את האירועים הקשים יותר. מדענים מצאו במחקרים רבים שאם נסגל לעצמנו מבט חיובי ואפילו עם הומור, על מה שקורה לנו, נהיה יותר בריאים. הומור מסייע גם להבריא ממחלות קשות ולכן היום יש ליצנים רפואיים אפילו בבתי חולים - כדי לסייע לחולים להבריא מהר יותר!


הנה סרטון שבו מראה חבורת השחקנים המצחיקה של מונטי פייטון את היתרון בלראות את הצד הבהיר של החיים, גם כשקשה:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 02/02/2011

דירוג:
(1 מדרגים)