סטיפס ל ?  


טיפים בתגית: נוסטלגיה
מי היה הממציא שאמר על המצאתו שאין בה צורך?


"לפונוגרף אין שום ערך מסחרי" אמר הממציא שלו, תומאס אלווה אדיסון בשנת 1880..

כשאדיסון המציא את מכשיר הפונוגרף, הוא לא ידע שהוא עושה מהפכה באמנות המוסיקה. ההמצאה הזו שלו הייתה מה שיוליד את אחת התעשיות המעניינות והמהנות שידע האדם - תעשיית המוסיקה בכלל והמוסיקה הפופולארית בפרט.

כשהאיש המציא את הפונוגרף, המכשיר הראשון שאיפשר להקליט ולהפיץ מוסיקה להמונים, הוא לא הבין מיד את האפשרויות הגלומות בו. הרי זה היה המכשיר הראשון בסדרה של מכשירים להאזנה למוסיקה. אחריו בסדרה מפוארת זו, יבואו בין השאר גם הפטיפון, הרשמקול, נגן הדיסקים ונגני הקבצים שאנו מכירים כיום.הנה סרטון שמציג את הפונוגרף של פעם:מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 12/12/2013

דירוג:

האם יש אתר המאפשר לשלוח ברכות שנה טובה "כמו פעם"?

דרך האתר נוסטלגיה און ליין, ניתן לשלוח אגרות שנה טובה בעיצוב נוסטלגי, ממש כמו פעם.
שתהיה שנה טובה לכולנו!

http://www.nostal.co.il
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 25/08/2013

דירוג:
(1 מדרגים)

איפה יש צילומים של מבנים נטושים בישראל?

באתר "אדריכלות נעלמת" ובבלוג של עמותת "נטוש" יש מאות צילומים מהממים של בניינים נטושים בארץ. יש שיראו בו מעין נקרופיליה של ארכיטקטים אבל יש שיראו בו געגוע אמיתי לעולם שהיה ואינו.
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 15/06/2012

דירוג:
(1 מדרגים)

איפה ברשת אפשר לשחק במשחקי מחשב ברשת שהם שחזור מדויק של משחקי מחשב עתיקים?

האתר java.cpc-live מציע גירסאות Java, שרצות על הדפדפן שלכם, למשחקים מיתולוגיים משנות ה-80 ותחילת ה-90. כל המשחקים הם בחינם וביניהם משחקי פעולה, משחקי מירוצים, משחקי מלחמה ועוד.
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 29/04/2012

דירוג:

באיזה אתר מוצגות תכניות עבר של הטלוויזיה החינוכית, או מה שנקרא פעם "הטלוויזיה הלימודית"?

ראו את ערוץ היוטיוב של 23TV, שמציע פנינים נוסטלגיות של טלוויזיה לימודית וחינוכית במיטבה.
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 02/04/2012

דירוג:
(1 מדרגים)

תחנות הרדיו הטובות ביותר להאזנה בכיף, כולל מוזיקה, אקטואליה ומגוון תחנות בסגנונות מוסיקליים שונים, שירים ונוסטלגיה.
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 18/01/2012

דירוג:
(5 מדרגים)

מה היה הפטיפון?הנה סרטון של פטיפון של פעם:
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 14/12/2011

דירוג:

מה היה אריק איינשטיין?אריק איינשטיין היה גדול זמרי ישראל. הוא ליווה את הציבור הישראלי במשך מעל 50 שנה והיה לאגדה מהלכת בחייו. איינשטיין נחשב כמי שהעביר את המוסיקה הישראלית מעידן השירים הרוסיים לסגנונות של המוסיקה הקלה המודרנית והרוק הבינלאומי. בצד אלה, הוא גם טיפח את האהבה לשירים הישנים והטובים, בשרשרת אלבומים שיצר של "שירי ארץ ישראל הישנה והטובה".

חייו המוסיקליים של אריק איינשטיין החלו בלהקת הנח״ל ובתוך שנים אחדות הוא היה לזמר הנערץ בישראל. בהמשך השנים הוא היה גם לשחקן אהוד. בשיתוף הפעולה שלו עם אורי זוהר, במסגרות כמו ״לול״ ובמספר סרטי קולנוע פופולאריים וחדשניים, הוא היה לאגדה. אבל ככל שהפך אריק לפסקול של החיים בישראל וככל שמעמדו הפך בלתי נתפס, הוא הלך והסתגר, סרב להופיע, מיעט בראיונות והסתגר בביתו. על אף צניעותו וחוסר שיתוף הפעולה שלו עם התקשורת, אלבומיו הצליחו לאורך השנים מאד, בין השאר כיוון ששיתף פעולה עם מוסיקאים מצוינים, שתמיד ידע לזהות.

בשנים האחרונות לחייו הפך אריק איינשטיין מסוגר עוד יותר ואף סרב להגיע לקבל את פרס ישראל, בתואנה שהוא מעדיף להישאר בבית..

אריק איינשטיין היה סמל לכישרון ואיכות מהרמה הראשונה, בצד ענווה ודרך ארץ נדירים.הנה סרט על חייו של אריק איינשטיין:

והנה קליפ עם אנימציה של אריק:

הנה ראיון שבו אפשר לראות מעט מחוש ההומור המדהים של איינשטיין וחרדת ההופעות שלו:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 11/12/2011

דירוג:

איך צפו פעם בסרטים?הנה סרטון על ספריות הוידאו של פעם:מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 29/11/2011

דירוג:

איך נשמרה המוסיקה פעם?הנה סרטון על הקלטת של פעם:מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 29/11/2011

דירוג:

איך היה הצילום בעבר?


אצל ההורים שלנו הצילום לא היה כמו היום. הוא לא היה דיגיטלי ואי אפשר היה מיד להשתמש בתמונות, להעלות למחשב, לעשות שינויים ותיקונים לתמונה בעזרת תוכנות ועוד. התמונות נשמרו לפילם, מעין סרט ששמר את כולן. כשהיה נגמר הפילם אבא או אמא היו לוקחים אותו לפיתוח במעבדה. המעבדה פיתחה את התמונות ורק אז היינו רואים אותן לראשונה..


הנה סרטון על המצלמות של פעם:מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 29/11/2011

דירוג:

איפה ברשת אפשר לתרגל וללמוד את שפת התיכנות לוגו?


מתגעגעים לגרפיקת הצב, של שפת התיכנות מבית MIT של שנות ה-80?

באתרים המצורפים תוכלו ללמוד ולתרגל את יסודות התיכנות לילדים, בשפת המחשב הגאונית LOGO. שפת התיכנות לוגו נחשבת לשפה ראשונה ומעולה להוראת יסודות התיכנות לילדים.

מוסר הסטיפ: ד"ר נדב דפני בתאריך: 02/06/2011

דירוג:

איפה ברשת יש מקינטוש אונליין או אונליין מק פלוס?


באתר המצורף תוכלו להפעיל את המק פלוס, הדגם המקורי והראשון של מחשב המקינטוש, שהפציע ב-1984 ושינה את העולם הממוחשב לעד. באתר תוכלו ממש להפעיל מקינטוש מהדגם הזה, על התוכנות שהיו מותקנות בו (נסו לצייר בתוכנת ה-Mac Draw ותראו את הסבתא של פוטושופ או אילוסטרייטור ואיך היא עדיין מגניבה, גם אם שערה כבר לבן, או בעצם שחור לבן..)

תיהנו!
מוסר הסטיפ: ד"ר נדב דפני בתאריך: 02/06/2011

דירוג:
(3 מדרגים)

מה הסיבה שהוואנה נראית כאילו היא נעצרה בשנות ה-50?


הוואנה בירת קובה היא העיר הגדולה במדינה ובאיים הקאריביים בכלל. המבקרים בעיר משתאים למראה הבניינים היפים שהיו פעם צבעוניים והיום הם מתקלפים והולכים ולמראה כלי הרכב שכמעט כולם בסגנון של שנות החמישים. בקובה גם כמעט ולא תראו שלטי פרסום והעסקים צנועים ולא מנקרי עיניים. האנשים פתוחים, מחייכים לכל אדם, נינוחים ומרבים לרקוד ברחובות, לשיר ולנגן בכל מקום. דלתות הבתים פתוחות לרווחה ממש כמו פעם והזמן כאילו עצר מלכת.

איך השתמרה קובה כשמורת טבע של פעם? - הסיבה היא שמאז המהפכה בקובה הגדירה עצמה קובה הקומוניסטית כמדינה שהיא נגד האמריקנים הקפיטליסטים. ארה"ב בתגובה הטילה חרם סחר שמחזיק כבר 50 שנה על קובה. החרם שהטילה וושינגטון על קובה לא מאפשר לה יבוא חופשי של מוצרים מהעולם המודרני, מונע מכלכלתה להתפתח בצורה נורמלית ולמעשה הקפיא את הזמן מלכת, גם במכשירים מודרניים שנעדרים ממנה וגם בתקציבים הנדרשים כדי לשפץ ולחדש את הבניינים והכבישים בקובה. מצד שני, הוא משאיר את האנשים פשוטים, לא רודפי ממון ומאד נעימים, כמו פעם.הנה סרטון על הוואנה בירת קובה:


הנה מצגת וידאו של מכוניות מקובה:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 15/05/2011

דירוג:

מי היה גיבור-על בתקופת הסרט האילם?


מצ'יסטה היה גיבור-העל של הקולנוע האיטלקי, שכיכב מתחילת המאה ה-20 ולאורך רוב המאה. בדומה להרקולס המיתולוגי, גם מצ'יסטה עשה דברים על-אנושיים. הסרט האילם הקלאסי "כביריה" משנת 1914 היה הסרט הראשון שבו הופיע מצ'יסטה ובעקבותיו הופקו עשרות סרטים אילמים שבהם הופיע השחקן האיטלקי ברתולומיאו פגאנו בתפקיד מצ'יסטה.

השם מצ'יסטה בא מהשפה האיטלקית. מקור השם בא מרמזים שמצא יוצר הסרטים הללו, המשורר האיטלקי גבריאלה ד'אנונציו, שטען כי מצא שהשם "מצ'יסטה" הוצמד בתרבות הקלאסית ככינוי להרקולס. מרבית הסרטים הללו היו סרטים פשוטים ופופולאריים, שזמן התרחשותם הוא בתקופה הקלאסית. גל נוסף של סרטי מצ'יסטה צולם במהלך שנות ה-60 של המאה ה-20.

בסך הכול כיכב מצ'יסטה ב-52 סרטים לאורך השנים. הוא הפגין את כוחו ועוז רוחו בכל רחבי העולם העתיק, מהאימפריה הרומית ועד למצרים העתיקה, כולל במקומות רחוקים ביותר, דוגמת מונגוליה ואפילו כאלה שלא התגלו עדיין כמו פרו. אבל מצ'יסטה גם דילג לתקופות, מהעידן העתיק ועד לזמנים המודרניים. מסתבר שגיבור-העל הזה הוא באמת משהו עילי...הנה עדות לכוחו של מצ'יסטה, בקטע האבנים מהסרט "מצ'יסטה במכרות המלך שלמה":הנה קטע מהסרט "מצ'יסטה והערפדים":


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 07/04/2011

דירוג:

מה זה דרייב אין?


דרייב אין, או באנגלית Drive-in, הוא בית קולנוע שנמצא בחוץ, באוויר הפתוח. הדרייב-אין בנוי ממגרש חניה לכלי רכב (בו יושבים הצופים במכוניות שלהם) כשיש בו גם תא הקרנה המקרין את הסרט על מסך קולנוע גדול מאד שניצב ממול.

דרייב אין היה פופולארי מאד בארה"ב, בשנות ה-50 וה-60. המחיר של סרט היה זול וניתן היה להביא אוכל מהבית או מרשת מזון מהיר זולה, במקום המחירים היקרים של קולנוע רגיל.

בארה"ב ממשיכים עדיין לפעול כמה מאות דרייב-אינים ובשנים האחרונות הם מתחילים אף להיות פופולאריים מחדש. בישראל היה "דרייב אין" אחד שפעל בשיטה זו ונקרא גם "דרייב אין". הוא נסגר בשנת 2000.הנה הסבר לגעגועים לדרייב-אין, קמפיין לגיוס עזרה להקרנה דיגיטלית בדרייב-אין של ארה"ב:
הנה סרטון על דרייב אין:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 31/03/2011

דירוג:

מהי רכבת העמק?


רכבת העמק היתה קו מסילת רכבת שחיבר את חיפה בתקופה העות'מנית למסילת הרכבת החיג'אזית. הרכבת נבנתה בתחילת המאה ה-20 וקישרה בין חיפה לסמח' ומשם לדמשק בירת סוריה. אמנם השם "רכבת העמק" לא היה שמה הרשמי של הרכבת הזו, אך השתמשו בכינוי כל כך הרבה ביישוב היהודי בארץ ישראל, שהוא הפך לשם המקובל על כולם.

רכבת העמק פעלה עד מלחמת השחרור. בחבלות של פלוגות ההגנה ב"ליל הגשרים" נהרסו גשרים רבים כדי למנוע את פלישת צבאות ערב למדינת ישראל הצעירה. היות ובחודשים שקדמו לפיצוץ היתה רכבת העמק לכלי המרכזי שבו נשלחו תגבורות לעזרת הלוחמים הערבים בקרבות מלחמת העצמאות, היה ברור שרק שיתוק קו הרכבת ימנע את התחזקות הכוחות הערביים ואף את נצחונם. מאז ועד היום לא הופעל הקו.

בשנים האחרונות מתבצעת הקמה של מסילה חדשה ל"רכבת העמק" והקו המודרני ייכנס לפעילות בקרוב.הנה סרטון על ההיסטוריה של רכבת העמק:


והנה סרטון המחשה של התכנון לרכבת העמק החדשה:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 28/03/2011

דירוג:

אוסף הפרסומות הסרוקות מפעם שהועלה לפליקר הוא אוצר בלום, זכרון לישראל של פעם.

הנה מצגת שמציגה את כל האוסף:

מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 27/03/2011

דירוג:
(2 מדרגים)

איך מתמודדים עם חפצים שקשה להיפרד מהם מבחינה רגשית?


בכל בית נאגרים חפצים רבים שהכותרת שלהם היא "נוסטלגיה" למשל, מתנה שקבלנו מדודה אהובה, ציור מהגן של הילד שהוא כבר בן 20, מזכרת שקנינו בחו"ל. מכל אילו קשה להיפרד אך הם גוזלים הרבה מקום, מפוזרים בפינות שונות בבית ולא תמיד אנו יודעים איפה למצוא אותם.

מה עושים? מקדישים לכל אחד מבני הבית קופסא די גדולה שבה יאחסן את כל הדברים היקרים לליבו ומניחים את כל הקופסאות במקום אחד בבית. כל החפצים שנאלצים להיפרד מהם אפשר לצלם ולשמור בתיקייה במחשב שניתן לה את השם "נוסטלגיה".
מוסר הסטיפ: יפה זגן בתאריך: 29/07/2010

דירוג:
(3 מדרגים)

באתר המצורף, פליקר, העלה מישהו מאות מודעות פרסומת ישנות, ממויינות לסוגים שונים, שהוא הקדיש ל"ספתא" (שיבוש של סבתא) שלו.
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 04/07/2010

דירוג:
(1 מדרגים)

באתר המ-ג-נ-י-ב הזה אפשר לראות את כל הוידאו (חם ויפת,שיר הטרטע,יש לי יש לי, ועוד ועוד..)

חוץ מזה יש הרבה מידע על חברי הקומדי סטור ועל ההיסטוריה.

כנסו לנוסטלגיה המצורפת!
מוסר הסטיפ: שימי רובי בתאריך: 30/05/2010

דירוג:
(3 מדרגים)

באתרים המצורפים תוכלו לראות מאות מודעות פרסומת מזמנים עברו, מכל רחבי העולם.

הנה המצגת של השני:
והשלישי יוצג בלינק הבא:
http://www.flickr.com/photos/jon_williamson/sets/72157612180606548/show/עוד המון כאן:לינק:
http://www.flickr.com/photos/x-ray_delta_one/tags/adsוגם בבלוג הזה:
http://webzapping.tumblr.com
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 23/04/2010

דירוג:

איפה באינטרנט יש את תחנת הרדיו 'קול השלום'?


מצורף רדיו קול השלום (קישור 3), עם עריכה מוסיקלית של שירי סיקסטיז וסוונטיז, בסגנון הרדיו ההוא, The Voice Of Peace, של אייבי נתן שהלך לא מזמן מעימנו.

התחנה השניה היא הגירסה הבריטית של קול השלום 1540 והיא עוד תחנה שממשיכה את "קול השלום" של אייבי נתן.


והנה וידאו זכרון לקול השלום, לחימום האווירה:

מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 28/12/2009

דירוג:
(2 מדרגים)

להיטי שנות השבעים ברדיו מקוון ברשת?

הרדיו המצורף מנגן במדיה פלייר שלכם והוא נשמע פשוט מצויין.

תהנו!

מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 08/11/2009

דירוג:
(2 מדרגים)

באתר המצורף, pikiwiki, מעלים צלמים וארכיונים עבריים, תמונות מתולדות המדינה והישוב והוא מותר לשימוש לכל אתר, ספר, עיתון ופרסום - בתנאי שהוא נותן קרדיט לצלם.

באתר הרבה תמונות מתולדות המדינה ויישובים שונים שבה, כולל גנזך המדינה, שלאחרונה הצטרף למשתפים בתמונות שלו, באמצעות האתר.
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 20/09/2009

דירוג:
(1 מדרגים)

משחקי ה-DOS הישנים עושים קאמבק ישירות למשחקי רשת, דרך האתר המצורף. באתר תוכלו לשחק במאות משחקי DOS אונליין.
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 13/04/2009

דירוג:
(4 מדרגים)

כאן תוכלו לצפות בסרטים הודיים ללא הפסקה.

קבלו את מיטב הקלאסיקה של הסרטים ההודיים בקישורים המצורפים.לשימוש מנועי חיפוש:
סרטים הודיים
סרטים הודים
סרט הודי
סרט אינדי
סרטים מהודו
קולנוע הודי
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 09/03/2009

דירוג:
(36 מדרגים)

איפה ברשת אפשר לראות סרטי אימה קלאסיים?


קולנוע סרטי אימה מקוון - כאן תוכלו לצפות בסרטי אימה ללא הפסקה.

סרט האימה הקלאסי היה הרבה יותר מהנאה - בשביל רבים הוא היה ה"מים גנובים" של ילדותם - להתפלח לקולנוע ולצפות בגודזילה או בקינג קונג ובזומבים שמחסלים אנשים בהצגה יומית - כל אלה נמצאים עכשיו בקישור המצורף.


לשימוש מנועי חיפוש:
סרטי אימה ישנים
סרטים ישנים אימה
סרטים מפחידים של פעם
סרטי אימה בשחור לבן
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 09/02/2009

דירוג:
(7 מדרגים)