סטיפס ל ?  


טיפים בתגית: ערים
באיזה אתר אפשר לראות כמה זמן לוקח לנסוע בין ערים מרכזיות בעולם?


באתר של גוגל מפות ניתן לבחור את "קבל מסלול נסיעה" ולהכניס שני מקומות שביניהם מעוניינים לדעת מה המרחק וזמן הנסיעה ותקבלו את המידע המדויק. ניתן לבחור אם מדובר בנסיעה ברכב או בתחבורה ציבורית ואז מקבלים גם הנחיות נסיעה וגם זמנים מדויקים בכל אמצעי נסיעה.


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 17/12/2013

דירוג:

איזו עיר יושבת בים ובין הבתים יש תעלות ולא מדרכות וכבישים?


העיר ונציה שבאיטליה היא עיר שבנויה כולה בתוך הים. המבנים בה בנויים על המון איים קטנים וביניהם עוברות תעלות. המעבר מעליהן הוא בגשרים קטנים ואמצעי התחבורה אינו מכוניות אלא גונדולות - מעין סירות מיוחדות של ונציה.


הנה סרטון שמראה את ונציה:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 17/08/2013

דירוג:

מהי העיר הגדולה בעולם?


צ'ונקינג, עיר סינית במרכז סין, היא העיר הגדולה בעולם. שטחה גדול פי ארבעה כמעט משטחה של מדינת ישראל וחיים בה כ-32 מיליון בני אדם.

רק לפני מאה שנה צ'ונקינג הייתה עיירה קטנה שחיה את חייה בשקט על גדות נהר היאנג-צה. במהלך מאה השנים שעברו מאז היא הלכה והתפתחה. במלחמת העולם השנייה היא אף הייתה הבירה הזמנית של סין.

אבל בשנים האחרונות היא גדלה מהר מאי-פעם. בכל שנה מהגרים לעיר מאות אלפי בני אדם מהכפרים הסמוכים וגורדי השחקים בה נבנים בקצב מסחרר.

חשוב לדעת שיש כאלה המתנגדים לטענה שהיא העיר הגדולה בעולם כיוון שהיא מורכבת מנפות רבות (משהו כמו גוש דן שלנו). הכל עניין של הגדרה..הנה סרטון על צ'ונקינג - העיר הגדולה ביותר בעולם:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 08/04/2013

דירוג:
(6 מדרגים)

איפה ברשת אפשר לראות אילו ערים וארצות מקבלים הרבה באז עכשיו?

מפת העולם של החדשות היא באתר המצורף, שבו תוכלו לראות בלחיצה אחת את כל הכתבות מהעולם כולו, על כל עיר ומדינה בעולם.
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 27/01/2013

דירוג:

איך מתמודדים עם זיהום אוויר עירוני?
כיצד להתמודד עם זיהום האוויר בעיר הגדולה?


ניתן למנוע בצורה מסוימת את השפעת זיהום האוויר בעיר הגדולה, אם מקפידים לסגור את החלונות ולהפעיל מזגן אם פילטר מטהר אוויר, הוא עדיף על זה הנכנס מבעד לחלונות. הדבר מומלץ במיוחד בשעות בהם רמת זיהום האוויר גבוהה במיוחד.
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 14/12/2012

דירוג:

איך ממחזרים את אריזות הפלסטיק?כשאנו מקפידים להשליך את בקבוקי פלסטיק ואריזות מפלסטיק לסלי המיחזור הגדולים שמוצבים בשכונה, אנו עושים טובה גדולה לכדור הארץ. התפרקות של פלסטיק לוקחת מאות שנים ומאד מזיקה בינתיים לסביבה. מכלובי המיחזור הללו נאספים הבקבוקים אחת לכמה ימים ומועברים במשאית למפעל הפלסטיק או למפעל המיחזור. שם הם ינוקו, יעובדו ויותכו לפלסטיק שממנו ניתן יהיה לייצר מוצרי פלסטיק חדשים.


הנה סרטון על איסוף האריזות ובקבוקי הפלסטיק למפעל:מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 11/03/2012

דירוג:

מדוע מומלץ לחסוך בשימוש בשקיות פלסטיק?


מאות מיליארדים של שקיות ניילון או פלסטיק מיוצרות בכל שנה. אנו מקבלים אותן בחינם בחנויות, אבל בגלל עלות המיחזור היקרה, רובן אינן ממוחזרות. המיחזור, מה לעשות, הוא יקר מהייצור של שקיות ניילון חדשות..

השקיות הללו הופכות לזיהום רציני בים, באגמים ובחופים בעולם, חיות וציפורים בולעות אותן וגם הפירוק שלהן עם הזמן הופך אותן לחלקים קטנים ורעילים של חומר. כי רבים לא יודעים, אבל משך הזמן שלוקח לשקית ניילון להתכלות ולהתפורר, עד שהיא נעלמת לחלוטין וחוזרת לטבע, הוא 400 שנים! - במשך כל התקופה משחררת שקית הפלסטיק או הניילון הזו חומרים רעילים ולא בריאים - לאוויר, למים ולאדמה. החומרים הללו הורגים בעלי חיים ונכנסים לשרשרת המזון, שתפגע גם בבני-אדם.

בואו נחסוך בשקיות ניילון. כמה שפחות - יותר טוב!הנה מצגת וידאו שמסבירה למה כדאי להשתמש פחות בשקיות פלסטיק:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 11/03/2012

דירוג:

מה זה ערפיח?


ערפיח הוא ענן סמיך שרובץ מעל לערים שזיהום האוויר בהן גבוה. הערפיח נראה כמו ערפל צהבהב וגורמים אותו עשן המכוניות והאוטובוסים ועשן שיוצא מארובות של מפעלי תעשייה מזהמים. הערפיח הוא בעצם שילוב בין ערפל ופיח.הנה סרטון על הערפיח שבערים הגדולות בסין:

הנה המסכות שמפיצים בסין, כדי לשמור על הבריאות בערפיח:

הנה מעבדת מחקר שמוקדשת למחקר של הערפיח וכיצד ניתן להקטין אותו:מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 01/02/2012

דירוג:

מהו תהליך העיור?


בתקופות שונות עוברים ההמונים מהאזורים הכפריים לגור בערים. תהליך זה, של מעבר מהכפר אל העיר נקרא "עיור". העיור הוא תהליך שקורה כבר מאות שנים, בכל העולם. המהפכה התעשייתית האיצה במדינות רבות את המעבר לערים, שכן רבים מהאיכרים לא עמדו בתחרות עם בעלי האחוזות הגדולים ועברו אל העיר, רק כדי להיות לפועלים או לבעלי מפעלים.

כתוצאה מהעיור גדלה האוכלוסייה באזורים העירוניים. גידול האוכלוסייה מוביל לכך שהערים מתפתחות ומתרחבות במהירות רבה. בחלק גדול מהן נוצר מצב שעל אף שפעמים רבות המעבר לעיר הוא כדי למצוא פרנסה, לעתים קרובות גדילת הערים מגדילה את העוני בהן.


הנה סרטון על תהליך העיור:מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 04/12/2011

דירוג:

מה הסיבה שהוואנה נראית כאילו היא נעצרה בשנות ה-50?


הוואנה בירת קובה היא העיר הגדולה במדינה ובאיים הקאריביים בכלל. המבקרים בעיר משתאים למראה הבניינים היפים שהיו פעם צבעוניים והיום הם מתקלפים והולכים ולמראה כלי הרכב שכמעט כולם בסגנון של שנות החמישים. בקובה גם כמעט ולא תראו שלטי פרסום והעסקים צנועים ולא מנקרי עיניים. האנשים פתוחים, מחייכים לכל אדם, נינוחים ומרבים לרקוד ברחובות, לשיר ולנגן בכל מקום. דלתות הבתים פתוחות לרווחה ממש כמו פעם והזמן כאילו עצר מלכת.

איך השתמרה קובה כשמורת טבע של פעם? - הסיבה היא שמאז המהפכה בקובה הגדירה עצמה קובה הקומוניסטית כמדינה שהיא נגד האמריקנים הקפיטליסטים. ארה"ב בתגובה הטילה חרם סחר שמחזיק כבר 50 שנה על קובה. החרם שהטילה וושינגטון על קובה לא מאפשר לה יבוא חופשי של מוצרים מהעולם המודרני, מונע מכלכלתה להתפתח בצורה נורמלית ולמעשה הקפיא את הזמן מלכת, גם במכשירים מודרניים שנעדרים ממנה וגם בתקציבים הנדרשים כדי לשפץ ולחדש את הבניינים והכבישים בקובה. מצד שני, הוא משאיר את האנשים פשוטים, לא רודפי ממון ומאד נעימים, כמו פעם.הנה סרטון על הוואנה בירת קובה:


הנה מצגת וידאו של מכוניות מקובה:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 15/05/2011

דירוג:

מה היבשת שבה נמצאת איסטנבול?


העיר איסטנבול בירת תורכיה שוכנת לחופי מצר הבוספורוס. מצר זה הוא בן כ-30 קילומטר ומפריד בין אסיה ואירופה. העיר בנויה משני צידי הבוספורוס ולמעשה איסטנבול היא העיר היחידה בעולם שנמצאת בשתי יבשות שונות. זו גם הסיבה לחשיבותה העצומה לאימפריות העבר ולעובדה ששימשה כבירת האימפריה הביזנטית ואחריה כבירת האימפריה העות'מאנית.

גשר הבוספורוס וגשר פתיה סולטאן מהמט הם שני הגשרים מחברים בין חלקה האסייתי של העיר לחלק האירופי שלה.הנה סרטון על איסטנבול:

הנה סרטון תמונות של איסטנבול:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 05/05/2011

דירוג:

מהו הנהר שחוצה את פאריס לשניים?


נהר הסן שאורכו 780 קילומטרים חוצה את פריז באמצע ויוצר בה את החלוקה לפריז העליונה ("הגדה הימנית") ולפריז התחתונה ("הגדה השמאלית"). הסֵן הוא נהר שיוצא מצפון צרפת. הסיין הוא מנתיבי המסחר העיקריים של צפון צרפת ומאתרי התיירות העיקריים באזור. בנוסף לפריז, הוא עובר בערים טרואה, רואן ולה-הבר.

בתקופה שצרפת היתה פרובינציה רומאית, נהר הסן היה ידוע בשם הלטיני "סקוונה" (Sequana), כלומר "שמוצאו מנהר היון".הנה סרטון של נהר הסן שבפאריס:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 03/05/2011

דירוג:

איפה בעולם יש עיר שכולה מתחת לאדמה?


העיר קובר פידי שבדרום אוסטרליה היא אחד המקומות המרכזיים בעולם לכרייה של אבן אופאל, בעברית: לשם. זוהי עיר לא קטנה, אבל כשמגיעים אליה היא לא נראית כמו עיר אלא כמו מדבר, עם כמה מבנים לא קשורים.

אז איזו עיר זו בכלל?

העיר קובר פידי נמצאת בלב הספר האוסטרלי, המדבר שנקרא "אאוטבק". הטמפרטורות באזור מגיעות עד 50 מעלות צלזיוס בקיץ ולא ניתן לקיים חיים רגילים בחום שכזה. לכן חפרו את מרבית מבני העיר למקום היחיד ששומר על טמפרטורה אחידה בכל ימות השנה, בלי צורך במזגנים - לתוך האדמה! מרבית התושבים וכל מוסדות הציבור בעיר, הכנסיות, המלונות ומרכזי הקניות - כולם בנויים בחללים חפורים מתחת לפני האדמה.


הנה סרטון על העיר החפורה קובר פדי באוסטרליה והתעסוקה במכרות לגילוי לשם:

והנה מלון לתרמילאים שמציג את הצורה שבה יורדים אליו, מתחת לפני האדמה:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 28/04/2011

דירוג:

מהי העיר שבנויה על סף התהום?


העיר הספרדית רונדה ניצבת על סף המצוקים הגדולים שלידה. למעשה העיר בנויה כשבליבה עוברת תהום עמוקה מאד. במרכז העיירה בנוי גשר המחבר את העיר העתיקה של רונדה עם רונדה החדשה.הנה סרטון של העיר רונדה שבנויה על שפת המצוק:

הנה הגשר המחבר את העיר העתיקה של רונדה עם רונדה החדשה:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 26/04/2011

דירוג:

מהי העיר עם הכי הרבה זוגות אופניים?


לא ברור אם הכי הרבה אופניים בעולם, אבל ללא ספק אמסטרדם היא מהערים הידידותיות ביותר בעולם לרוכבי אופניים. בממוצע לכל תושב בעיר הזו יש זוג אופניים משלו. בעיר שמונה כ-750,000 תושבים יש לא פחות מ-800,00 זוגות אופניים!הנה סרטון שמראה עד כמה האופניים פופולאריות באמסטרדאם:

והנה שעת השיא של התנועה באמסטרדם. כדאי לשים לב כמה אופניים יש וכמה מכוניות:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 09/03/2011

דירוג:

מהי עיר הבוץ שיבאם חצרמוות, תימן?

שיבאם היא עיירה בת כ-2,000 שנה שנמצאת באזור חצרמוות שבתימן. בעבר היתה שיבאם בירת ממלכת חצרמוות העתיקה. שטחה של העיר העתיקה הזו הוא פחות מחצי קמ"ר וצורתה מלבנית, כשמסביבה חומה. היא מונה כ-7,000 תושבים.

שיבאם חצרמוות היא אחת הדוגמאות הראשונות בהיסטוריה לתכנון עירוני הפונה לגובה. בנייה עירונית לגובה היא כל כך ברורה בשיבאם הקטנה ומכאן הכינוי שהוצמד לה "מנהטן של המדבר" (על שם האי עתיר גורדי השחקים של ניו-יורק).

על אף שבתי העיירה העתיקים עשויים כולם מלבני בוץ, שרדו כ-500 מהם עד היום ואנשים מתגוררים בהם מאות שנים. גובהם של הבניינים העתיקים הוא של 5-8 קומות. העיר עומדת על מקומה מאז המאה ה-3 ועד היום.


הנה סרטון על שיבאם, חצרמוות:
והנה העיר שיבאם כשנכנסים לרחובות והבתים שבה:

הנה מצגת תמונות שמראה את צורת הבניה בבוץ שמאפיינת את הבניה בשיבאם:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 21/02/2011

דירוג:

מהו היישוב הצפוני ביותר על פני כדור הארץ?

אם לא סופרים כל מיני תחנות מחקר צפוניות, סיאורלפוק הוא היישוב הצפוני ביותר על פני כדור הארץ. הוא נמצא כמה קילומטרים מצפון לקאנק, שהיא העיר הצפונית ביותר באי גרינלנד.

סיאורלפוק שבתחומי הרשות המקומית 'קאנאק' מונה כ-80 תושבים. הכנסייה בה משמשת גם כבית ספר וספריה ציבורית. אין ביישוב מרפאה ולכן באופן קבוע מגיעים רופאים מבחוץ. רוב תושבי היישוב הם ציידים והסביבה היא מצוינת לציד ושופעת באיילים, כלבי ים, ארנבי קוטב, שועלים ועופות דורסים.


הנה סרטון על הסביבה של קאנאק והישוב הצפוני בעולם סיאורלפוק:
והנה חיי הציידים בסביבת סיאורלפוק:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 06/02/2011

דירוג:

מאיפה התחילה העיר תל אביב?


העיר הגדולה תל אביב החלה בתור שכונה יהודית חדשה מחוץ לחומותיה של יפו. משפחת שלוש שבאה מאלג'יריה לארץ ישראל הגיעה ליפו והחלה לעסוק במסחר. אהרון שלוש, אבי המשפחה, מתעשר מעסקיו ואז מעיז ויוצא מחומות יפו אל שכונה חדשה שיקים - השכונה הראשונה של תל אביב, היא נווה צדק.


הנה סיפורה של נווה צדק - ההתחלה של תל אביב:


והנה תל אביב בימינו וכמה שהיא קצבית וללא הפסקה:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 01/02/2011

דירוג:

מה הסיפור של הגנים הבהאיים בחיפה?


הגנים הבהאיים בחיפה הם מתחם גדול מאד של גינות וגנים מיוחדים ויפים במיוחד, שהקימו בני הדת הבהאית בעיר חיפה. המרכז הבהאי העולמי של הדת הבהאית שוכן בצפון ישראל - בערים חיפה ועכו ובסביבותיהן. הדת הזו שמה דגש מיוחד על יופי ועיצוב של הנוף. אלו נחשבים עקרון חשוב מאד בדת הבהאית.

הסיבה לכך שהגנים והמקדש הבהאי הם דווקא בחיפה, היא שהתורכים ששלטו באימפריה היגלו את מייסד הדת הבהאית, הבהאא אוללה, לארץ ישראל ואסרו אותו בכלא עכו. הוא המשיך לחיות באזור עכו עד סוף חייו ולפני מותו ביקש מבנו להקים את מקדש הבאב על רכס הכרמל. מאז, נחשב הר הכרמל לקדוש בדת הבהאית.

הגנים הבהאיים בחיפה (כמו גם אלה של עכו) הם מוקד עלייה לרגל לבני הדת הבהאית מכל רחבי העולם. תיירים ומבקרים רבים שאינם בני הדת, גם הם מגיעים בהמוניהם לראות את הגנים וליהנות מיופיים.

אמירה חשובה בדת הזו היא ש"הטראסות והגנים הנפלאים... מסמלים את טבעה של ההשתנות העתידה להתרחש בליבותיהם של עמי העולם, כמו גם בטבעו החומרי של כוכב הלכת".


הנה סרטון על הגנים הבהאיים של חיפה:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 15/01/2011

דירוג:

במה עכו מיוחדת?


עכו היא עיר עתיקה, בת כ-5000 שנה, מערי הנמל העתיקות בעולם, כבר מתקופת הברונזה הקדומה. היא הגיעה לשיאה במאה ה-13 כשהיתה לבירת ממלכת ירושלים ושוב כשהפכה לבירתו של אחמד אל-ג'זאר במאה ה-18. אבל מאז חיפה החליפה אותה בתור עיר הנמל החשובה של צפון הארץ והיא הפכה לעיר קטנה וחשובה הרבה פחות.

היו תקופות שבהן עכו היתה אחת הערים החשובות באזור, עיר מפתח לכיבוש ארץ ישראל, בזכות מיקומה על רצועת החוף הרחבה שאיפשר למי שכבש אותה גישה נוחה ומהירה לתוך הארץ. בתקופה של המאה ה-18 שלטו בה התורכים והמצביא הצרפתי נפוליאון החליט לכבוש אותה, בדרך לכיבוש הודו. אבל למרבית הפתעתו, דווקא בעכו הובס נפוליאון שניצח כמעט בכל הקרבות שניהל עד אז והוא חזר מושפל למולדתו.

שנים רבות אחרי שהובס בעכו, כשישב בכלא סנט הלנה, נפוליאון כתב בזיכרונותיו על כישלונו הצורב בכיבוש העיר: "אם עכו הייתה נופלת, הייתי משנה את פני העולם".


הנה סרטון על עכו וההיסטוריה המעניינת שלה:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 15/01/2011

דירוג:

איך התגלתה פומפיי שכוסתה בלבה מאפר מהר הגעש וזוב?


בסוף המאה ה-16 עסק אדריכל בשם דומינקו פונטאנה בחפירת תעלה להעברת מי הנהר סארנו לעבר עיירה בדוכסות נפולי, שבה נמצאת פומפיי. העובדים נתקלו בגבעה קטנה והחליטו לקדוח בה מנהרה שתקצר את הקו. תוצאות החפירה הזו היו של אחת מהתגליות הארכיאולוגיות החשובות בכל הזמנים. התגלתה עיר שכוסתה לפני 1600 שנה על ידי הר הגעש וזוב.

המגלים גילו אמנם כמה חורבות וכתובות אבל לא ייחסו חשיבות לדבר. רק לאחר זמן מה, כשנזכרו המקומיים באגדות שסיפרו על העיר פומפיי, על אודות אוצרות מופלאים שנקברו, החלו רבים לחפור כדי לגלות אותם. ואכן, הוצאו ממעמקי החפירות הרבה חפצים יקרי ערך, אבל בהדרגה נחשפה עיר שלמה מהעולם העתיק, שנתגלתה ממש כפי שהיתה קיימת בזמן העתיק.

מבחינת המחקר המדעי, פומפיי סייעה לחוקרים לראות בדיוק כיצד נראתה עיר רומית בעת העתיקה, איך היא היתה בנויה, האדריכלות שלה, אילו שירותים ניתנו לאזרחים, אפילו אילו כתובות ויצירות אמנות היו על קירות הבתים והעסקים בה. בניגוד לערים עתיקות אחרות שנהרסו לאורך דורות ונשארו מהם שרידים חלקיים, דווקא תודות לכיסוי העיר המיידי על ידי הלבה והאפר, השתמרו בה כל הסממנים של עיר פעילה ותוססת.הנה סרטון סיור ברחובות ובתי פומפיי העתיקה:

הנה המראה של בית אופייני בתקופה הזו:מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 07/10/2010

דירוג:

האם תל אביב נולדה עיר חשובה?


ממש לא. תל אביב קמה מהחולות. היא החלה כעיר קטנה בגודל של שכונה תל אביבית של היום וכונתה "פנינת הציונות". על אף הרבה מאד ספקות של "מומחים" ונסיונות לדכא את ההתלהבות של בוני העיר, היא הפכה די מהר לאחד המקומות ההומים ומלאי אדם בארץ ישראל ולאחר מכן במדינת ישראל.

כיום היא העיר הגדולה בישראל וודאי החשובה והמצליחה שבערינו, אבל ההתחלה היתה צנועה יותר.. קבוצת יהודים תושבי יפו, רצו לחיות חיים עבריים עצמאיים וללא תלות בערבים שביפו. הם החליטו בשנת 1909 לייסד את שכונת אחוזת בית. חלומם היה להקים שכונת בתים נמוכי קומה ומוקפים בגינות, משהו כמו ישוב קהילתי של היום. קבוצה זו התכנסה בשנת 1906 והפכה לאגודה. התכנית היתה להקים עיר עברית ומודרנית מחוץ ליפו, ממש כמו הערים שבמערב אירופה. לאחר הקמת "אחוזת בית" הוסב שמה בשנת 1910 ל"תל אביב" ובהדרגה היא גדלה והתפשטה לכל הכיוונים והיתה לבירת העסקים ומרכז הפעילות של מדינת ישראל.
הנה סרטון על תל אביב הקטנה בשנת 1935:

והנה סקירה על החיים בתל אביב הקטנה:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 07/10/2010

דירוג:

איזו עיר שוקעת בהדרגה בים?


העיר ונציה שבצפון-מזרח איטליה שוכנת בלגונה בשפך הנהר פוֹ שלחוף הים האדריאטי. העיר ונציה יושבת כולה על המים, במאות איים קטנים, כשבמקום רחובות יש בה תעלות מים שהתנועה בהן היא בכלי שיט ממונעים או בגונדולות רומנטיות בשביל התיירים.

זוהי עיר התעלות המפורסמת ביותר בעולם ותיירים רבים באים כדי ללכת בסמטאות ולשוט בתעלות שלה, אותן תעלות המחליפות את הרחובות של ערים רגילות. אבל רבים לא יודעים שבשנים האחרונות ונציה הולכת ושוקעת בקצב של מ"מ בשנה. הבתים בעיר נבנו על אוסף צפוף של קורות וכלונסאות עץ שננעצו בקרקע הרכה ועליהן הונחו לוחות עץ ומשטחי שיש, שהם יסודות הבניינים. הקורות הללו חזקות ויציבות מאד אך הן הולכות וננעצות בקרקע הלגונה וגורמות לעיר לשקוע. הדבר גורם להצפות בעיר ולשקיעתה האיטית.
הנה קצת על ונציה:
והנה סרטון תמונות של ונציה:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 03/10/2010

דירוג:
(1 מדרגים)

באיזו עיר בעולם חיים הכי הרבה תושבים?

בטוקיו בירת יפאן יש כ-34 מיליון תושבים (זה המספר בטוקיו רבתי - העיר עצמה והערים שהן חלק ממנה).


הנה סרטון על טוקיו:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 01/09/2010

דירוג:

איזו עיר היא הכי עתיקה בעולם?

דמשק בירת סוריה היא כנראה העיר הכי עתיקה בעולם, שלאורך כל חייה היו בה תושבים. סימנים מעידים כי היא קיימת כבר 11 אלף שנים ומעולם לא ננטשה. יריחו, המתחרה הגדולה, נהרסה וננטשה מספר פעמים במהלך חייה.


הנה סרטון שמראה קצת את דמשק:

והנה סרטון שמראה את סוריה שמחוץ לדמשק:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 01/09/2010

דירוג:

מהי אקרופוליס?


האקרופוליס פירושו ביוונית: העיר העליונה. זוהי גבעה מבוצרת בעיר-מדינה ביוון העתיקה שלרוב שכן בו ארמון המלך ובהמשך ההיסטוריה נמצאו בו המצודה והמקדשים של העיר.
האקרופוליס הידועה ביותר היא האקרופוליס באתונה וידוע בו במיוחד "הפרתנון", זהו השריד העיקרי של אתונה העתיקה. חוץ מהפרתנון יש באקרופוליס של אתונה שרידים נוספים של מבנים חשובים.

הנה סרטון קצר שמראה את האקרופוליס באתונה:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 24/08/2010

דירוג:

הפסל שנקרא למעשה "החירות מאירה את העולם" וידוע בשמו "פסל החירות" נעשה על ידי הפסל פרדריק אוגוסט ברתולדי. במקור הוא תכנן להציב אותו בתעלת סואץ אך ממשלת מצרים לא מצאה מימון להקמת הפסל והפרויקט נדחה.

לבסוף הוא מומן על ידי ממשלת צרפת, ניתן כמתנה לעם האמריקני ונחנך בשנת 1886 כשאת הבניין שבבסיסו מימנו קוראי עיתון אמריקני בתרומה. אחרי שנים מספר קיבל האי שעליו הוא הוצב את השם "אי החירות" והפסל הפך סמל של העיר ניו-יורק ושל ארה"ב בכלל. "פסל החירות" מסמל את הערכים שבהם מאמינה אמריקה כמו הזכות לחיים, החירות והרצון לאושר.

הלפיד הוחלף לפני כמה שנים ללפיד זהב והלפיד הישן הוצב באולם הכניסה.

הפסל הוא של אלת החירות המקרינה את החירות לשבע יבשות תבל, מהנזר עם שבע הקרניים, שעל ראשה. הלפיד שאוחזת האלה מאיר את הדרך לבאים לארצות הברית וביד השניה יש לה לוח עם תאריך הכרזת העצמאות של ארה"ב באותיות רומיות.

גובה הפסל מהקרקע הוא מעט מעל 92 מטרים.

הנה סרטון קצר על פסל החירות:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 23/07/2010

דירוג:
(3 מדרגים)

אתר תושב לכל הערים ושירותי ערים בישראל, כולל תשלומים וטפסים להגשה לעיריות שונות בישראל:

אילת
אריאל
אשדוד
אשקלון
באר שבע
בית שמש
ביתר עילית
בת ים
גבעתיים
הוד השרון
הרצליה
חדרה
חולון
חיפה
טבריה
יבנה
יהוד
ירושלים
כפר סבא
כרמיאל
לוד
מודיעין
מעלה אדומים
נהריה
נס ציונה
נתיבות
נתניה
עכו
עפולה
ערד
פתח תקווה
קריית אתא
קריית ביאליק
קריית גת
קריית מוצקין
ראשון לציון
רחובות
רמלה
רמת השרון
רמתגן
רעננה
תל-אביבבין השאר באתר:
קישור לדפי הבית של העירייה
פנייה למוקד העירוני 106
פנייה לראש העיר
הגשת תלונה על העירייה
ספר הטלפונים העירוני
פנייה למנהל אתר האינטרנט
תשלום ארנונה
תשלום דוחות חניה
מעקב אחר תשלומים
מוקד ביטוח הלאומי
תשלום קנסות
טלפונים של ראשי רשויות
בדיקת צ'קים און ליין
איתור כתובת
האם רכב גנוב
שירותי משרד הפנים
תשלום דוחות וחובות
תשלום אגרת טלויזיה
רעידות אדמה בישראל
מגן דוד אדום
מפות ערים
תמונות בתים ורחובות
טלפונים בשעת חירום
טלפונים בשעת מצוקה
רשות הטבע והגנים
שירותי כבאות והצלה
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 11/05/2010

דירוג:

הירושימה היא עיר יפאנית, הראשונה בהיסטוריה שהופצצה בפצצת אטום. במהלך מלחמת העולם השנייה הטיל מטוס של צבא ארצות הברית פצצה אטומית על העיר והשמיד את כולה. חצי מאוכלוסיית העיר נהרגו, ברגע הפצצה ובשנים שאחריה, הן מהפצצה הבודדת והן משתיית מי הגשם הגרעיני שבא אחריה. רבים אחרים נותרו פצועים, נכים ופגועים גנטית. בניין המשטרה, שהפצצה נפלה ממש קרוב אליו, נותר על כנו, והושאר מאז כמו שהוא. כיום הוא הפך לסמל העיר וקרוי "אנדרטת השלום בהירושימה".
כיום מכריזה על עצמה הירושימה "עיר השלום העולמית" והיא מציינת בכל 6 באוגוסט את יום הזיכרון שלה ומזכירה לעולם עד כמה הפצצה האטומית איומה וכמה חשוב שלא לאפשר לאיש להטילה.


ראו סרטון על הפצצת הירושימה ותוצאותיה:


מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 07/03/2010

דירוג:

קניית דירות עם תשואה חודשית גבוהה מהשכרה - באילו ערים היא כדאית?


ערים בישראל שבהן התשואה על השכרה היא גבוהה במיוחד הן:

דימונה (תשואה של 10% לשנה)
לוד (7.5%)
באר שבע (8% באיזור האוניברסיטה)
בת ים (7.5%)
דרום תל אביב ויפו (5-7%)
חיפה (6% בשכונות כמו הדר עליון, רמות-רמז, קריית אליעזר, בת גלים)
פרדס כץ (5.5%)
נתניה (4.5-5% בשכונת קריית השרון שבה המכללה המקומית)
גבעתיים ורמת גן (5% באזורים כמו רמת עמידר, דרך השלום, אידמית ועמישב)
באר יעקב (5% תשואה ויותר)


על פי כתבה ב"ממון" - מוסף של ידיעות אחרונות מה-19.2.09
מוסר הסטיפ: מערכת סטיפס בתאריך: 03/05/2009

דירוג: